GERÇEK ANLAMDA DÜNYA ÇAPINDA BİR DENEYİM

GERÇEK ANLAMDA DÜNYA ÇAPINDA BİR DENEYİM

Daha ilk yılında %35 oranında uluslararası öğrenci portföyüne sahip çok renkli, çok sesli bir üniversitede, dünyanın dört bir yanından gençlerle aynı kampüste buluşma fırsatı sunan Uluslararası Antalya Üniversitesi, kampüste konuşulan 55 dünya dili, 90 ülkeden öğrencisi ve 30 ülkeden öğretim elemanı ile gerçek anlamda dünya çapında bir deneyim sunuyor. 

- DEVAMI

Yrd. Doç. Dr. Hilal KAZAN / Bilgisayar Mühendisliği

Yrd. Doç. Dr. Hilal KAZAN / Bilgisayar Mühendisliği

İlköğretimi Bursa’da, liseyi İzmir Fen Lisesi’nde, lisansını İstanbul’da Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde okuyan bölümümüzün gezgin hocası Hilal Kazan, lisans 3. sınıftayken bir dönem İsveç’deki Uppsala Üniversitesi’nde Erasmus değişim öğrencisi olarak okumuş, yine aynı yıl yaz stajını New York’daki Sloan Kettering kanser enstitüsünde yapmıştır. Lisansdayken seçmeli olarak aldığı biyoloji ve biyoinformatik derslerinde ve yaz stajı sırasında bilgisayar biliminin moleküler biyolojideki problemlere uygulanabileceğini görmüş ve lisans sonrasında da bu alanda araştırma yapmaya karar vermiştir.  

Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını bu kez biraz daha uzaklarda, Kanada’daki Toronto Üniversitesi’nde yapmıştır. Doktorası sırasında başka araştırmacılarla beraber geliştirdikleri ve proteinlerin RNA’larda nerelere bağlandığını bulan yöntemler Nature, Nature-Biotechnology ve PLoS Computational Biology gibi prestijli dergilerde yayınlanmıştır.

- DEVAMI