ERASMUS+ Personel Değişim Başvuruları

Değerli Akademik ve İdari Personelimiz,

2016-2017 akademik yılı Erasmus+ Personel Hareketliliği başvuruları başlamıştır. Başvurularınızı bu linkten indireceğiniz formu doldurup bize ipo@antalya.edu.tr adresine göndererek yapabilirsiniz. Başvurular Uluslararası Programlar Ofisi tarafından toplanıp Erasmus Kurul Değerlendirmesi sonucu internette yayınlanacaktır.

Erasmus Personel Hareketliliği faaliyeti kendi içinde 2 (iki) alt faaliyete ayrılır:

  1. Ders Verme Hareketliliği: Üniversitemizde çalışan ve ders verme yetkisi olan öğretim elemanlarının en az 8 (sekiz) saat ders vermek şartı ile bir Avrupa ülkesinde Erasmus Üniversite Beyannamesi (EÜB) sahibi ve bölümünün ikili anlaşması olan bir yükseköğretim kurumunda ders vermesine veya yurtdışındaki işletmelerde konusunda uzman olarak çalışan personelin üniversitemizde ders vermek üzere davet edilmesine imkân sağlayan faaliyettir.
  1. Eğitim Alma Hareketliliği: Üniversitemizde çalışan öğretim elemanları ve idari personelin anlaşmalı olan EÜB sahibi yükseköğretim kurumlarında veya işletmelerde kendi konusu ile ilgili eğitim alma faaliyetidir.

Seçim Kriterleri:

  1. Başvurular internet başvuru formu ile yapılmaktadır.
  2. Hareketlilikten fayda sağlayacak personel Antalya Uluslararası Üniversitesinde çalışıyor olmalıdır.
  3. Erasmus + hareketliliğinden yararlanmamış eğitmenlere öncelik verilir.
  4. Yabancı dil yeterlilik belgesi sunulması gerekmektedir. (sadece İdari Personel için).

 

Açıklama Ve Son Başvuru Tarihleri:

Antalya Bilim Üniversitesi personelinin yeterliliklerinin geliştirilmesi (iş pratiği bilgisi elde etme ve/veya pedagojik becerilerini artırmaya yönelik olarak) ve bu kişilere yurt dışında mesleki gelişim fırsatları sunulması hedeflenmektedir.

Değişimden yararlanan akademik ve idari personelin maaş ve diğer hakları aynı şekilde devam eder.

Tüm başvurular en geç 2 Mart 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar yapılmış olmalıdır. (İdari Personel dil sonuç belgesinin 1 kopyasını da ofisimize iletmeleri gerekmektedir.)

Ders Verme Faaliyetinden faydalanmak isteyen personelimizin 24 Mart 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar davet yazısının alınmış olması gerekmektedir. İlgili personelin kabul edildiğini ifade eden e-postalar da kabul yazısı olarak kabul edilecektir.

Belirtilen tarihe kadar gitmek istedikleri kurumdan kabul yazısı alamayan asil adaylar, haklarını kaybedecektir.  Bu durumda davet yazısını belirtilen süre içinde almış olan yedek adaylarımız asil adayların yerine yerleştirilecektir. 

Ders Verme Hareketliliğinden faydalanacak olan akademik personelin faaliyetini 31 Mayıs 2017 tarihine kadar gerçekleştirmiş ve dönüş yapmış olması gerekiyor.

Eğitim Alma Faaliyetine katılacak olan personelimiz için 31 EKİM 2017 Salı gününe kadar programdan faydalanmış olmaları beklenmektedir. 
 

Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği

Personel Ders Verme Hareketliliğinde akademik personelimiz bölümünün anlaşmalı olduğu kurumlardan birini tercih etmek zorundadır. Anlaşmalı kurumlarımızın listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ.  Anlaşmalı üniversitelerden birinde faaliyet gerçekleştirmek istemeyen personelimiz kendi istedikleri Avrupa' da bulunan bir üniversitede ders verme faaliyetinde bulunabilirler. Böyle bir durumda kurumlar arası ikili anlaşma sağlanması için ofisimiz ile iletişime geçilmelidir. 

Ders Verme Hareketliliği için 4 gün faaliyet + 1 gün yol olmak üzere toplamda 5 gün üzerinden hibe ödemesi yapılacaktır. Günlük hibe Miktarları için TIKLAYINIZ. Bunun yanı sıra, ulaşım ödeneği Antalya ile faaliyetin gerçekleşeceği şehir arasındaki mesafe km bazlı hesaplanarak sabit bir miktar olarak verilecektir. Mesafe hesaplayıcı ve sabit seyahat gideri aralıkları için TIKLAYINIZ. 

Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği: 

Eğitim Alma Hareketliliğinde anlaşmalı kurumlarımızdan biri tercih edilebildiği gibi personelimizin alanıyla ilgili başka bir kurum da değerlendirilebilir. Anlaşmalı kurumlarımızın listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ. Eğitim Alma Hareketliliğinde ikili anlaşma şartı aranmaz. 

Eğitim Alma  Hareketliliği için 4 gün faaliyet + 1 gün yol olmak üzere toplamda 5 gün üzerinden hibe ödemesi yapılacaktır. Günlük hibe Miktarları için TIKLAYINIZ. Bunun yanı sıra, ulaşım ödeneği Antalya ile faaliyetin gerçekleşeceği şehir arasındaki mesafe km bazlı hesaplanarak sabit bir miktar olarak verilecektir. Mesafe hesaplayıcı ve sabit seyahat gideri aralıkları için TIKLAYINIZ. 

Başvuru adımlarını görmek için websitemizi ziyaret edebilirsiniz:

 

ULUSLARARASI PROGRAMLAR OFİSİ