ABÜ KARİYER GÜNLERİNE  FETTAH TAMİNCE KONUK OLDU

Antalya Bilim Üniversitesi Kariyer Günleri ABÜ Mütevelli Heyeti Başkanı, Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Fettah Tamince’yi ağırladı. Tamince “Kendine güvenen, üreten, sorgulayan ve teknolojiyi takip eden bireylerle gelişme sağlanır” dedi

Antalya Bilim Üniversitesi’nde oldukça yoğun bir kalabalığa hitap eden Fettah Tamince, öğrencilerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Kendi tecrübelerini öğrencilere aktaran Tamince “Ben hayatım boyuna bir konuya çok dikkat ettim. 3 ay, 3 yıl, 30 yıl sonrası gibi büyük endişeler duymadım. Benim bütün endişem bugünüm, yaşadığım günüm ile ilgili oldu. Bugünü ne kadar verimli kullandım diye düşündüm. Bugün yapmam gerekenleri hakkı ile yerine getirip getirmediğimi düşündüm” dedi.

Her birey kendinden başlamalı
Fettah Tamince öğrencilere ülkenin gelişmesi için büyük bir sorumluluğun düştüğünün altını çizdi. Tamince “Türkiye’nin Geleceği ve Gençlik dediğimiz yani sizler, ülkemizi çok parlak bir yerde görmek istiyorsanız, dünyanın 10 ekonomisi arasında yer almasını istiyorsanız her biriniz önce kendinizden başlamalısınız. Ben bireyin toplum için en önemli yapı taşı olduğuna inanıyorum. Birey üzerine düşenleri eğer dört dörtlük yaptığına inanıyorsa, kendisini merkeze koyup sorgulamıyorsa, üçüncü dünya ülkesi olarak adlandırılan ülkelerden birinde yaşayan bir birey olur. Bu ülkeler ve bireyleri başarıyı başkasında arar, başarısızlıklardan gerekli sonuçları çıkartamaz. Ama üreten, çalışan, çözümü kendinde arayan devletler başarılı olur” ifadelerini kullandı. Gençlere her zaman hayallerinin peşinden gitmelerinin tavsiyesini veren Tamince, söyleşinin ardından üniversiteli gençlerle sohbet etmeye devam etti.