Didem ÇAKMAKLI İŞLER

    Didem ÇAKMAKLI İŞLER

  • E-Posta Adresi

    didem.cakmakli@antalya.edu.tr

  • Uyruk

    Turkey

  • CV Görüntüle

Didem ÇAKMAKLI İŞLER

Yüksek Lisans
The Johns Hopkins University
Lisans
Whittier College

Didem ÇAKMAKLI lisans eğitimini 2001 yılında Whitter College’da tamamlamıştır. 2007 yılında yüksek lisans derecesini Johns Hopkins Üniversitesi (SAIS) Uluslararası Kalkınma ve Ekonomi Bölümü’nden alan Çakmaklı, doktora eğitimini de 2016 yılında Koç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır.

Çakmaklı’nın araştırmaları sivil toplum, vatandaşlık, aktif vatandaşlık ve siyasi katılım alanlarındadır. Bu konularda, Citizenship Studies, Southeast European and Black Sea Studies, South European Society and Politics and Journal of Contemporary European Studies gibi dergilerde yayınları vardır. 

2019 yılında European Consortium for Political Research (ECPR), Vatandaşlık Çalışma Grubu yönetim kurulu üyesi olarak seçilmiştir ve bu görevi devam etmektedir.  2024 itibarıyla International Political Science Association (IPSA) ve Antalya Bilim Üniversitesi ortaklığında yürütülen Metod Yaz Okulu Koordinatörü olarak görevlendirilmiştir.  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde de Erasmus Koordinatörüdür.