Sevgili Öğrenciler,

Antalya Bilim Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesine hoş geldiniz.

2020-2021 eğitim-öğrenim döneminde faaliyete başlayan Fakültenizde siz gelecekteki meslektaşlarımızla birlikte olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Amacımız donanımlı akademik kadromuzla birlikte sizlere bilimin ışığında dişhekimliği mesleğinin gereklerini yerine getiren bilgili, ömür boyu öğrenmeye açık, sorgulayan, sorumluluk sahibi  ve etik değerlere saygılı ve bağlı, toplumun sağlığını önceleyen bireyler olma yolunda rehber olmaktır.

Bugünlerde üzerinde çok çalıştığımız ve çağın gereklerine göre güncellemeyi hedeflediğimiz eğitim-öğretim programımızla bu rehberliğe hazırlanmaktayız.

Eğitiminizin ilk 3 yılını Üniversitemiz Kampüsünde temel ve mesleki teorik derslerin yanı sıra özellikle uygulama derslerinin ağırlıklı olarak verileceği modern labaratuvarlarda alacaksınız. Üniversitenin ana kampüsünde sosyalleşebileceğiniz, hobilerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve üniversite öğrenciliğini doyasıya yaşayabileceğiniz keyifli bir ortam sunacağız. Ders programına dahil ettiğimiz farklı meslek dışı seçmeli derslerle bu farklılığı size yaratacağız.

4 ve 5. Sınıflarda ise şehir içinde konumlanan MarkAntalya kampüsünde  klinik eğitiminizi sürdüreceksiniz. Bu eğitim günümüz şartlarına uygun olarak hazırlanan modern kliniklerimizde entegre eğitim olarak sürdürülecek ve dişhekimi olmanın gerektirdiği tüm sorumlulukları yerine getireceksiniz.

Dişhekimi olma yolunda alacağınız eğitimin yanı sıra kültürel olarakda kendinizi geliştirmeniz için Üniversitemiz ve Antalya şehrinin olanaklarından da yararlanabileceksiniz.

Bilimin ışığında, birlikte yürümek dileği ile

Prof. Dr. A. Nil Altay

Dekan