Sevgili Geleceğin Sağlık Ekibi Profesyonelleri,

Antalya Bilim  Üniversitesi  Sağlık  Bilimleri  Fakültesi;   11.11.2019 tarihli  Resmi Gazete‘de yayınlanan karar ile  kurulmuş olup,  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon  ve  Hemşirelik bölümleri ile  2020 yılında eğitime başlamıştır. Fakültemiz 2021 yılında öğrenci alımına başlayan Beslenme ve Diyetetik ve Ebelik bölümleri ile daha da güçlenerek eğitime devam etmektedir.  

Günümüzde bilimsel gelişmeler beklenen yaşam süresinin uzamasını sağlamıştır. Bu yüz güldürücü gelişmeler ve bireylerin sağlık hizmetlerine ilişkin beklentilerinin değişmesi sonucu sağlık profesyonellerine olan gereksinim artmıştır. Önümüzdeki yıllarda sağlık hizmeti veren tüm mesleklerin önemi daha da artacak ve mesleklerdeki çeşitlenme sürecektir.

Bu gerçeklerden hareketle kurulan Sağlık Bilimleri Fakültemizin temel amacı; Antalya Bilim Üniversitesi markasıyla donatılmış bilim ve teknolojiye dayalı, çağdaş yaklaşım ve yöntemlerle eğitilmiş, alanında yetkin sağlık profesyonelleri yetiştirmektir. Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak; kaliteli bir eğitimle mesleki yeterlilik kazandırmanın yanında öğrencilerimizi değişmekte olan dünyaya hazırlamayı, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimi takip eden, eleştirel düşünce ve bilimsel anlayışa sahip, insan haklarına ve etik değerlere saygılı bireyler olmayı öğretmeyi hedefliyoruz.  

Bu amaç ve hedefler doğrultusunda kaliteden ödün vermeyen fakültemizde tüm akademik ve idari kadromuzla mezunlarımıza;  tercih edilen, bilgi-beceri ve yetkinlik açısından üst düzey profesyoneller olma özelliği kazandırmak için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Yaşamınızın çok özel dönemlerinden biri olan üniversite eğitimi yolunu bir lider, rehber ve danışman olarak sizlerle birlikte yürümekten heyecan duymaktayız. Bu yolculuğun başında sizlere “aramıza hoş geldiniz” der, hepinize tadı belleğinizde kalan bir üniversite dönemi dilerim. 

En içten sevgilerimle.

 

Prof. Dr. Ayla Gürsoy

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı