Bölüm Başkanı Mesajı

Hemşirelik yaşamının her evresinde bireyin, sağlığını koruyan, gereksinimi olduğunda bakımını ve danışmanlığını gerçekleştiren profesyonel bir sağlık disiplinidir. Bu anlamda hemşirelik, mesleki sorumluluklarını gerçekleştirirken bireyi, yeti, beceri ve bilgisini kendi sağlığı için korumaya yönlendirir. Meslek, odak noktasında olan birey ile birlikte aile ve topluma da hizmet vermektedir.

Antalya Bilim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü, 06.02.2020 Resmi Gazete‘de yayınlanan, Cumhurbaşkanı Kararı ile  kurulmuş,  2020-2021 yılında ilk öğrencileri ile birlikte, başarılar ile dolu olmasını hedeflediğimiz eğitim yolculuğuna başlamıştır. Eğitim felsefemiz; insana değer, duyarlılık, sorumluluk, adalet, eşitlik ve saygıya dayanmaktadır. Bu değerler doğrultusunda oluşturduğumuz ders içeriğimiz profesyonel bir meslek üyesi olma yanında duyarlı ve sorumluluk sahibi bir birey olmayı öğretmeyi de hedeflemektedir. Genç ve donanımlı kadrosu ile hemşirelik bölümü olarak hedefimiz, kaliteli bir eğitimle insan yaşamına duyarlı, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, hemşireliği ulusal ve uluslararası düzeyde temsil edecek ve geliştirecek, bakım hizmetlerinde fark yaratacak hemşireler yetiştirmektir. Mezunlarımızın eleştirel düşünme ve liderlik yapma becerileri ile değişim oluşturacak hemşireler olması temel çabamızdır. Bu anlayışla tüm akademik ve idari kadromuzla birlikte sizlere eğitim vermekten mutluluk duyuyoruz.

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde sizleri eksiksiz olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Üniversite eğitimi kendini bulma, gerçekleştirme, mesleki kimlik gelişiminin temelidir ve yaşamın çok özel bir yolculuğudur. Bu çok özel yolculuk için üniversitemizi, bölümümüzü, bizlerle olmayı seçtiğiniz için teşekkür ediyor, Antalya Bilim Üniversitesi Hemşirelik Bölümü ailesine “Hoş geldiniz” diyorum. Tüm ekip olarak gereksinim duyduğunuzda burada sizin için var olduğumuzu belirtir, keyifle anacağınız bir üniversite yaşamı dilerim.

 

 

 

 

Hemşirelik Bölüm Başkanı

Prof.Dr. Ayla GÜRSOY