Antalya Bilim Üniversitesi (ABÜ) bünyesinde Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Dil Eğitim Programı (ELTP) ana dili İngilizce olmayan öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bir programdır. Program; kelime, dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine ikinci dil öğrenme stratejileriyle İngilizce becerilerini geliştiren dersler sunmaktadır. İngilizce Dil Eğitim Programı öğrencilerimizin akademik, mesleki ve kişisel hedeflerine ulaşmalarında onları desteklemeyi ve onlara yardımcı olmayı kendisine görev olarak benimsemiştir. 

Anadili İngilizce olmayan öğrencilere İngilizce dil eğitiminde tecrübeleriyle ve güçlü özgeçmişleriyle ABÜ İngilizce Eğitim Programı okutmanları, öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel İngilizce dil yeteneklerini geliştirmeleri için destek olmaktadır.

ABÜ, Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Dil Eğitim Programı öğrencilerine gelecek kariyerlerinde ve akademik hayatlarında başarılı olmaları için gerekli İngilizce dil yetenekleriyle donatmada en iyi İngilizce Dil Eğitim Programlarından birisini sunmaktadır.