Antalya Bilim Üniversitesi 2014 yılında kurulmuş olan Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü ile lisansüstü eğitime başlamıştır. 2019 yılında Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kurularak tüm programlar tek bir çatı aldında toplanmış ve faaliyetlerini sürdürmektedir.  İlk olarak İşletme (MBA) Programıyla Antalya’nın ve çevre illerin önde gelen kurumların yönetici ve liderlerine alanında uzman akademik kadrosuyla akademik ve sektörel bilgiyi uluslararası standartlarda öğrencilerine aktarmıştır. Hızla gelişen dünyanın teknolojik gelişmelerini yakından takip eden ve uygulayan üniversitemiz son teknoloji sınıf ortamlarını ve sistemlerini öğrencilerine sağlamaktadır.

Antalya Bilim Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü , programlarını her geçen gün zenginleştirmeyi ve yaşam boyu öğrenme anlayışı çerçevesinde, öğrencilerine küreselleşme sürecinin gerektirdiği şekilde eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Enstitümüz, alanlarının yetkin isimlerinden oluşan kadrosuna yeni üyeler katarak hızla gelişimini sürdürmektedir.

İşletme, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Elektrik - Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İş Sağlığı ve Güvenliği,Siber Güvenlik, Veri Bilimi, Mimarlık ve Klinik Psikoloji bölümlerinin İngilizce ve Türkçe eğitim dillerinde, tezli ve tezsiz programlarda, hem Türk öğrencilere hem de uluslararası öğrencilere eğitim vermeyi sürdürerek adı gibi Antalya’nın bilim üniversitesi olarak ilerlemektedir.

 

2022-2023 Program Ücretleri için tıklayınız.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

1. Ön Başvuru Formu

2. Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesi*

3. Transkript (Not Dökümü)*

4. Dört (4) adet vesikalık fotoğraf

5. Kimlik İbrazı ve fotokopisi

6. Askerlik Durum Belgesi (Erkekler için)

7. ALES (Tezli Programlar için)

  •  EA puan türünde en az 55 puan

  • SAY puan türünde en az 55 puan

8. İngilizce Programlar için

  • YDS/YÖKDİL60 puan

  • TOEFL IBT  - 80 puan

  • Antalya Bilim Üniversitesi tarafından yapılan İngilizce Yeterlilik Sınavı Başarı Belgesi

9. Özgeçmiş (CV)

 * Yurt içindeki bir üniversiteden mezun ise aslının ibraz edilmesi halinde fotokopisi kurumumuzca onaylanır. Yurtdışındaki bir üniversiteden mezun ise diplomanın Noter onaylı Türkçe tercümesi