Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Antalya Bilim Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımalarına, sorunlarının kaynaklarının farkına vararak sorunlarına yönelik baş etme becerisi geliştirmelerine, sağlıklı kararlar alabilmelerine, etkili iletişim becerileri kazanmalarına, akademik başarılarını arttırmalarına ve üniversite yaşamına uyum sağlamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte öğrencilerin sosyal, duygusal ve bilişsel yönden sağlıklı bir gelişim sürdürebilmelerine yardımcı olmak amacıyla öğrencilerin öğrenimleri boyunca ortaya çıkabilecek olan çeşitli problemlerine yönelik "önleyici ve gelişimsel" çalışmalar yürütülmektedir.

Psikolojik danışma hizmeti, kişinin kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları bulması, kararlar alması, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim halinde olması ve kendini geliştirmesi için uzman kişilerce verilen profesyonel bir yardım sürecini kapsamaktadır.

Antalya Bilim Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezinin, üniversitemizin hem Ana Yerleşkesinde hem de Şehir Yerleşkesinde ofisleri bulunmaktadır. Bu birim öğrencinin ruh sağlığını korumayı, sağlıklı gelişimini desteklemeyi ve öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı hedefleyen hizmetler sunar.

Psikolojik danışma hizmetimizden yararlanmak için birimimize başvurabilirsiniz. Merkezimizde verilen hizmetler ücretsizdir.