Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürümüzün Mesajı 

 

Antalya Bilim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun Değerli Öğrencileri;

Değişen ve sürekli gelişen Dünyamızda pek çok alanda yenilikler meydana gelmekte olup Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tüm alanlarda olduğu gibi özellikle sağlık alanında da meydana gelen bu yenilikleri takip ederek daima daha iyiye odaklanarak "Girişimci ve Yenilikçi" Üniversite vizyonunu prensip edinmiştir. Son yıllarda sağlık alanında gerçekleşen teknolojik ve bilimsel gelişmeler ışığında bu alandaki araştırmalar ve sağlanan hizmetler sadece hastalıkların tedavi edilmesini değil aynı zamanda hastalıkların önlenmesinin ve sağlığın sürdürülebilirliğinin önemine de vurgu yapmaktadır. Antalya Bilim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak hedefimiz mezun olacak öğrencilerimize sadece alanlarında diploma kazandırmak değil aynı zamanda Kalite Yönetim Sistemi anlayışı çerçevesinde evrensel standartlarda sağlık bakım uygulamalarını gerçekleştirebilecek etik değerlere sahip teknikerler yetiştirmektir. Bu kapsamda, insana ve bilime farklı açıdan bakacak ulusal ve uluslararası alanda bilimsel olarak güçlü bir bilgi ve beceri alt yapısına sahip ve ahlaki değerlere saygılı sağlık profesyonelleri yetiştirmek için çalışmaktayız.

Eğitim-öğretim müfredatımız öğrenilenlerin sahada uygulamasını içeren kuramsal uygulamalı derslerden de oluşmaktadır. Sağlık alanında kamu ve özel sağlık kurumlarından oluşan geniş bir uygulama alanı yelpazemiz bulunmaktadır. Şehrimiz Antalya'nın bir turizm kenti olması nedeniyle Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz farklı ülkelerden gelen/gelecek öğrenciler tarafından da yoğunluklu olarak tercih edilmektedir. Böylelikle öğrencilerimiz farklı kültürleri öğrenme fırsatı edinecek ve karşılıklı güzel deneyimler içerisinde bir eğitim-öğretim hayatı sürebilme imkanı bulacaklardır.

Sevgili Öğrenciler;

Sizleri Üniversite hayatınız ve mezuniyetiniz sonrasında sağlık alanında faydalı, etkin ve yönetici konumlarında görmek için destekleyeceğimizi ve başarılarınız ile gurur duyacağımızı bilmenizi isterim. Bu bağlamda, kendinizi geliştirebileceğiniz ve hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir eğitim-öğretim süreci yaşamanızı ve mezuniyet sonrası yaşamınızda da alanınızda başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Prof. Dr. Eşref DEMİR

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü