Sevgili öğrenciler

Ebelik, gebelik öncesi, gebelik, doğum ve doğum sonu dönemde gerekli bakım ve danışmanlığı sağlayan, normal doğumları kendi sorumluluğunda yaptıran, yenidoğanın bakımını ve aile planlaması danışmanlığını gerçekleştiren profesyonel bir sağlık disiplinidir.

Antalya Bilim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik bölümü, 14.04.2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile kurulmuş, 2021-2022 yılında ilk öğrencileri ile birlikte eğitim yolculuğuna başlamıştır. Bölümümüzün dili Türkçe olup, 4 yıllık lisans eğitim programıdır. Eğitim felsefemiz; insana değer, duyarlılık, sorumluluk, adalet, eşitlik ve saygıya dayanmaktadır. Donanımlı kadrosu ile ebelik bölümü olarak hedefimiz, çağdaş yaklaşımlar doğrultusunda uluslararası düzeyde bilgi ve araştırma yeteneğine sahip, yaşadığı toplumu ve sağlık sorunlarını bilen, eleştirel düşünme sürecini kullanabilen, insan hak ve değerlerine saygılı, topluma liderlik edecek sağlık profesyonelleri yetiştirmektir. Ebelik bölümü mezunlarımızın mesleki ve etik sorumluluk anlayışı ile bütüncül yaklaşımla birey/kadın/gebe/aile ve topluma yönelik eğitim, danışmanlık ve bakım hizmetlerini yürütebilme, mesleki uygulamalarını profesyonel ebelik değerleri ve etik ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirebilme becerisini kazanmasını hedeflemekteyiz. Bu anlayışla tüm akademik ve idari kadromuzla birlikte sizlere eğitim vermekten mutluluk duyuyoruz.

İnsanlık tarihi kadar eski ve değerli bir mesleğin üyesi olma yolunda Antalya Bilim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünü tercih ettiğiniz için sizi kutluyorum. Tüm ekip olarak gereksinim duyduğunuzda sizin için var olduğumuzu belirtir, hepinize başarılı ve mutlu bir üniversite yaşamı dilerim.

Sevgilerimle.

Ebelik Bölüm Başkanı

Dr. Öğretim Üyesi Özlem ŞAHAN