Cafer ÇALIŞKAN
 • E-Posta Adresi

  cafer.caliskan@antalya.edu.tr

 • Uyruk

  Turkey

 • Lisans

  Boğaziçi Üniversitesi

 • Yüksek Lisans

  Florida Atlantic Üniversitesi

 • Doktora

  Florida Atlantic Üniversitesi

 • CV Görüntüle

Cafer ÇALIŞKAN

Prof. Dr. Cafer Çalışkan

cafer.caliskan@antalya.edu.tr

Dr. Çalışkan, lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Lisansla Birleştirilmiş Tezsiz Yüksek Lisans  Programı’ndan (2003) aldı. Lisansüstü çalışmalarına Florida Atlantic Üniversitesi (Boca Raton, Florida) Matematik Bölümü’nde devam etti; Yüksek lisans (2005) ve doktora (2010) derecelerini matematik alanında aldı. Öğrenim süresince devam ettiği asistanlığının (2003 - 2010) yanı sıra, Daniel B. Newell ve Aurel B. Newell doktora bursunu (2007 – 2008) almaya hak kazandı. Kendisi ayrıca, Florida Atlantic Üniversitesi'nde yer alan Kriptoloji ve Bilgi Güvenliği Merkezi’nin eski bir üyesidir. 2007 yazında, Siemens Communications'ta (Boca Raton, Florida) sistem mühendisliği stajyeri olarak çalıştı.

                Dr. Çalışkan’ın çalışma alanları arasında bilgi güvenliği, akıllı sistemler ve kombinatorik (sonlu geometriler, çizge kuramı) yer almaktadır.

                2010 – 2012 yılları arasında Michigan Teknoloji Üniversitesi (Houghton, Michigan) Matematik Bölümü’nde misafir yardımcı doçent olarak çalıştı. Sonrasında Nanyang Teknoloji Üniversitesi'nde (Singapur) yer alan Kriptoloji ve Kodlama Kuramı Araştırma Grubu’nda araştırmacı olarak çalıştı. Türkiye’ye geri döndükten sonra 2013 – 2017 yılları arasında, Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Şu an, Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

math.fau.edu

science.fau.edu/cryptology

mtu.edu/math

spms.ntu.edu.sg/ ccrg

fens.khas.edu.tr/tr

antalya.edu.tr/tr/fakulte-ve-enstituler/muhendislik-fakultesi