Kamer ÖZGÜN
 • Araştırma Alanları

  Proje Yönetimi

  Stratejik Planlama

  İş Modeli, İş Planı Hazırlama

  Veri Yönetimi, Hedeflerle Yönetim

  Marka Yönetimi

  Kurumsal Performans Takibi

  Karar Destek Sistemleri

 • E-Posta Adresi

  kamer.ozgun@antalya.edu.tr

 • Uyruk

  Turkey

 • Lisans

  Boğaziçi Üniversitesi

 • Yüksek Lisans

  Boğaziçi Üniversitesi

 • Doktora

  Boğaziçi Üniversitesi

 • CV Görüntüle

Kamer ÖZGÜN

Kamer Özgün 1980’de Tekirdağ’da doğdu. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden bölüm altıncısı olarak mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde 2007 yılında Master eğitimini, 2012 yılında Doktora eğitimini tamamladı. 2005-2011 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Lisansüstü çalışmalarında, İleri Planlama, Çizelgeleme ve Optimizasyon Çözümleri sunan ICRON Technologies şirketi için yazılım geliştirme ve uygulama çalışmalarında bulundu. Doktora öğrencisi iken, ilk olarak Hadımköy Mercedes Otobüs fabrikasında benzetim temelli çizelgeleme geliştirme projesinde daha sonra Bursa Oyak-Renault fabrikasında montaj hattı yük dengeleme projesinde yer aldı. Öğrencilik yıllarındaki çalışmalarını yurtiçi ve yurtdışında çeşitli konferanslarda sundu.

Doktora eğitimini tamamlarken, eşinin 2010 yılında kurduğu, mega yat tersanelerine tasarım, mühendislik ve danışmanlık hizmeti veren Özgün Yat Dizayn şirketinde İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmaya başladı. “Unique Yacht Design” markasını tescil etti ve yönetti. Proje planlama, iş takip sistemi, bütçe takip sistemi, raporlama, fuar ve tanıtım organizasyonları gibi işleri geliştirdi ve yönetti.

2015 yılından beri Antalya Bilim Üniversitesi’nde çalışmaktadır. Şimdiye kadar “Mühendislik Ekonomisi”, “Üretim Sistemlerinin Modellenmesi ve Analizi”, “Hizmet Mühendisliği ve Yönetimi”, “Yöneylem Araştırması”, “Optimizasyon Teorisine Giriş”, “Çizelgeleme”, “Proje Yönetimi”, “Benzetim” derslerini verdi.

Dalış sporuna meraklıdır.  Evlidir ve iki kız çocuğu annesidir.