1. https://payment.antalya.edu.tr adresine giriniz.

2. Giriş ekranındaki “Kullanıcı Adı” bölümüne Antalya Bilim Üniversitesi e-posta adresinizi veya kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinizi, “Şifre” bölümüne ise ilk kez giriş yapıyor iseniz 1234 geçici şifrenizi veya daha önce giriş yaptıysanız mevcut şifrenizi yazarak giriş butonuna basınız.

3. Geçici şifreniz ile giriş yaptıysanız “Şifre Değişikliği” ekranından kendi belirleyeceğiniz şifrenizi oluşturup kaydet butonuna basınız. 
 
4. Şifre değişikliğinden sonra kullanıcı ana ekran sayfasına yönlendirileceksiniz.

5.    Ana ekran sayfasında “Online Ödeme” işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
       a.    Borç tutarınızı, “Serbest Ödeme” seçeneğini işaretleyerek “Tutar” kısmına yazarak tek çekim veya taksitli ödeme seçeneklerin biri ile ödeme yapabilirsiniz. Güncel borç bilginizi http://sis.antalya.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresinden öğrenci sisteminize giriş yaparak öğrenebilirsiniz.
       b.    Peşin ödemelerde yıllık ödeme yapılacak ise %6 veya dönemlik ödeme yapılacak ise %4 güncel borcunuzdan indirim hesaplanıp ödeme yapılması gerekmektedir. Kredi Kartı ile peşin veya taksitli ödeme seçenekleri ile ilgili bilgilendirmeye “Eğitim Ücretleri ve Ödeme Seçenekleri” sayfasından ulaşabilirsiniz.