Abdurrahman MOHAMMED
 • Araştırma Alanları

  Kentsel tasarım teorisi, uygulaması ve sistemleri

  Sürdürülebilir kentsel tasarım

  Çevresel estetik

 • E-Posta Adresi

  Abdurrahman.mohammed@antalya.edu.tr

 • Lisans

  An-Najah National University (Nablus/Palestine)

 • Yüksek Lisans

  University of Glasgow, Scotland, UK.

 • Doktora

  University of Glasgow, Scotland, UK.

 • CV Görüntüle

Abdurrahman MOHAMMED

Abdurrahman Mohammed, akademik eğitimini Filistin ve İngiltere'de tamamladı. Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'de çeşitli üniversitelerde ve Dubai Belediyesi’nde proje yapım uzmanı olarak çalıştı.

Filistin Planlama Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler PAPP programı (1996-1997) için kentsel planlama danışmanı olarak çalıştı. Gazze İslam Üniversitesi (1999 - 2001) Mimari Mühendislik Bölüm Başkanı ve IWAN Mimari Miras Merkezi (2009-2010) Direktörü oldu. AAraştırma ve Yenilik Bakanlığı tarafından dış denetçi olarak 2011 yılında Kanada, Ontario’ya atandı.

2017 yılında Antalya Bilim Üniversitesi'ne katıldı ve 2018 yılında üniversite ile Antalya Kepez Belediyesi arasındaki işbirliği anlaşmasının başlatıcısı ve organizatörü oldu. Antalya Kepez Belediyesi'nin ev sahipliğinde Kentsel Tasarım Yarışması'nın başlatıcısı ve organizatörü oldu.

Mohammed, her düzeyde sürdürülebilir kentsel planlama, sürdürülebilir kentsel tasarım, kentsel teoriler, çevre estetiği ve kentsel sosyoloji gibi çeşitli dersler vermektedir. Filistin, Yemen, Suudi Arabistan, Mısır, Portekiz, İngiltere, Hollanda ve Türkiye'de birçok hakemli uluslararası konferansa ve çalıştaya katıldı.