Funda ALYANAK KAYA
 • Araştırma Alanları

  Mimari Tasarım

  Mimari Tasarım Proje Süreçleri

  İç Mekan Tasarımı

 • E-Posta Adresi

  funda.kaya@antalya.edu.tr

 • Lisans

  Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

 • Yüksek Lisans

  Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalı

 • CV Görüntüle

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu 31. Madde ile Görevlendirme ***

Funda ALYANAK KAYA

Funda Alyanak Kaya, 2006 yılında  Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Anabilim dalında lisansüstü eğitimini tamamladı.

2005-2007 yılları arasında Bursa’da ATB Mimarlık Ofisi bünyesinde proje yürütücü olarak görev yaptı. Bursa ve çevresindeki bir çok yapının rölöve, restitüsyon, restorasyon projelerinde görev aldı.

2007-2008 yılları arasında Antalya’da OB Mimarlık Ofisi bünyesinde proje yürütücü olarak mimari ve iç-mimari projelerde görev aldı.

2009 yılında Bakü’de Haydar Aliyev Kışlık Sarayı şantiyesinde koordinasyon projelerinde uluslararası bir şantiyede, farklı disiplinlerle bir arada çalışma deneyimine sahip oldu.

2010 yılında İntermim Mimarlık Atelyesi kurucu ortağı ve proje müdürü olarak görev almaya başladı. 2020 yılına kadar, serbest mimarlık hizmetlerine devam etti.

Mimarlar Odası Antalya Şubesi yönetim kurulu üyesi olarak farklı dönemlerde yönetimlerde ve komisyonlarda katkıda bulundu.

2015-2019 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümünde usta-öğretici olarak proje derslerinde görev aldı.

2018 yılı güz dönemi itibariyle yarı -zamanlı olarak, 2020 bahar dönemi itibariyle tam zamanlı olarak Antalya Bilim Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve  Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünde akademik çalışmalarına devam etmektedir.