Yaren ŞEKERCİ
 • E-Posta Adresi

  yaren.sekerci@antalya.edu.tr

 • Lisans

  Anadolu Üniversitesi

 • Yüksek Lisans

  Akdeniz Üniversitesi

 • Doktora

  Akdeniz Üniversitesi (devam ediyor)

 • CV Görüntüle

Yaren ŞEKERCİ

Antalya’da doğmuş ve ilköğretim ve lise eğitimlerini de Antalya’da tamamlamıştır. Antalya Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2008’de Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde Mimarlık Bölümü’ne başlamış olup, Ocak 2014’te mezun olmuştur. 2009 senesinde Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’ne de başlamış ve 2014’te lisans eğitimini tamamlamıştır. Sonrasında Antalya’ya gelerek birçok şirkette meslek pratiği gerçekleştirmiştir. Bu süreçte hem tasarım yarışmalarına katılmış, hem de iç mekan tasarımında kendini geliştirmiştir. En son “tasarım ofis şefi” olarak 2 sene boyunca çalıştığı kurumdan, akademiye yönelmek amacıyla ayrılmıştır. Eylül 2017’de Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başlamış, yüksek lisans eğitiminde mimari koruma üzerine odaklanmış ve özellikle erken Cumhuriyet dönemi endüstri mirasına odaklanmıştır. 2019 yılında “Antalya'nın Elektrifikasyonu ve Antalya Eski Elektrik Fabrikası” başlıklı yüksek lisans tezini başarıyla tamamlayarak yüksek lisans eğitimini bitirmiştir. Aynı sene Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitime başlamış olup, eğitiminde tez aşamasındadır. Uzmanlık olarak içmimarlık eğitime odaklanmaktadır.

2018 yılında kısmi zamanlı öğretim görevlisi olarak Antalya Bilim Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde göreve başlamış, 2019 itibariyle tam zamanlı Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2022 yılı sonrasında Öğretim Görevlisi olarak görevini sürdürmektedir. Bölümde genellikle tasarım stüdyosu ve teknik çizim derslerine girmektedir.

Akademik hayatına başladığından beri, birçok ulusal ve uluslararası seminerlere katılmış, ulusal ve uluslararası yayınevlerinde basılmış kitaplarda kitap bölümleri yazmış ve alan indeksli/ulusal ve uluslararası indeksli dergilerde makaleler yayınlamıştır.