Müzeyyen Çiğdem AKBAŞ

    Müzeyyen Çiğdem AKBAŞ

  • Mail Address

    cigdem.akbas@antalya.edu.tr

  • See CV

Müzeyyen Çiğdem AKBAŞ

Müzeyyen Çiğdem AKBAŞ, lisans derecesini Yeditepe Üniversitesi İşletme (YÖK burslu) ve Ekonomi (başarı burslu) çift anadal programı kapsamında yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır. 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisans derecesini almış, 2016 yılında ise ikinci yüksek lisans derecesi olan Gerontoloji bölümünden mezun olmuştur. 2022 yılında Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümü muhasebe anabilim dalında doktora eğitimini tamamlamıştır.
Çalışma hayatına Finansbank A.Ş.’de Uzman Yardımcısı olarak başlamış, ardından Denizbank A.Ş’de Mali Analist olarak devam etmiştir. 2010-2013 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji anabilim dalında Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Görevi sırasında TU Braunschweig’da 2011-2012 yılları arasında “yaşlılık ve yaşlanma” konularında Prof. Dr. Jürgen Howe tarafından Volkswagen ve Apple şirketleri ile ortaklaşa yürütülen projelere araştırmacı olarak katılım sağlamıştır.
2013-2021 yılları arasında Antalya Muratpaşa Belediyesi’nde Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcılığı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Temmuz 2021 itibari ile Antalya Bilim Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.