Alp CESUR
  • Mail Address

    alp.cesur@antalya.edu.tr

  • See CV

Alp CESUR

15 Ocak 1987 tarihinde İstanbul Kadıköy’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2007 yılında Akdeniz üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünü kazanarak burada eğitimine başladı. 2012’de bu bölümden mezun olduktan sonra Fizik Anabilim Dalı, Nükleer Fizik programında yüksek lisans eğitimine hak kazandı. Bu süreç içerisinde Türkiye’deki ilk deneysel nükleer fizik çalışmasını (fotonükleer reaksiyon) gerçekleştiren ekibin içerisinde yer aldı. Bu alandaki eğitimini yurt içi ve yurt dışı birçok çalıştay ile geliştirdi. Uzmanlık alanı gereği başta nükleer enerji olmak üzere enerji kaynakları ile ilgili araştırmalarına devam etti.

2015 yılında yüksek lisans programından başarı ile mezun olduktan sonra aynı alanda Doktora eğitimine hak kazandı. Uzmanlık alanı açısından gerekli tüm doktora derslerinde başarılı olduktan sonra çalışma alanını geliştirmek amacıyla 2017 yılında YÖK 100/2000 doktora burs programına başvurdu ve Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri Programı’na kabul edildi. Burada da bir sene boyunca bu alanda gerekli doktora derslerinde başarılı olduktan sonra Doktora Yeterlik Sınavına girerek yeterlik derecesini almaya hak kazandı.

Halen Akdeniz üniversitesi İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı içerisinde Yapı Malzemeleri laboratuvarında çalışmalarına devam etmektedir.