Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürümüzün Mesajı 

Değerli öğrencilerimiz ve öğrenci adaylarımız,

Antalya Bilim Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Bakanlığına bağlı birimlerde, temel hukuk bilgisine sahip, nitelikli ara eleman yetiştirmektedir. Ancak alacağınız temel hukuk bilgileriyle Adalet Bakanlığı dışında pek çok kamu kurumunda, noterliklerde ya da özel sektörde çalışmanız mümkündür.

Eğitim / öğretim sürecinde yüksekokul kadrosunda yer alan akademisyenlerin yanı sıra, hukuk fakültesinde de ders veren seçkin akademisyen kadrosundan yararlanılmaktadır. Teknik derslerde ise yine alanında uzman akademisyenlerle eğitime devam edilmektedir.

Eğitim / öğretim faaliyetlerini yürüttüğümüz sınıf ve laboratuvarlar, öğrencilerin mesleki alanda yetişmesini sağlayacak her türlü altyapıya sahiptir. Ayrıca öğrencilerin karşılaştıkları sorunları danışabilecekleri danışma merkezleri ve öğretim elemanları da bulunmaktadır. Böylelikle okulumuzda çağın gereklerine ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun, öğrencileri başarıya taşıyacak, fırsatlar yaratan bir eğitim sunulmaktadır.

Ayrıca mezunlarımızın Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı olarak hukuk fakültesine geçiş yapma imkânı da mevcuttur. Sizleri  çok farklı ülke ve kültürlerden gelen öğrencilerin yaşadığı, sürekli gelişmekte ve ilerlemekte olan,  uluslararası bir üniversite niteliğindeki  Antalya Bilim Üniversitesi kampüsüne bekliyoruz.

Doç. Dr. Yavuz Erdoğan

Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü