8. Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları ve Eğitimi Kongresi Antalya Bilim Üniversitesi’nin Evsahipliğinde Gerçekleştirildi

8. Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları ve Eğitimi Kongresi, 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya Bilim Üniversitesi’nin katkılarıyla TUI Magic Life Jacaranda Side Otel’de gerçekleştirildi. Bu yıl üniversitemizin evsahipliği yaptığı her iki yılda bir Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği tarafından düzenlenen ‘Uluslararası İlişkiler Çalışmaları ve Eğitimi Kongreleri’, Uluslararası İlişkiler alanında Türkiye’de düzenlenen en saygın akademik etkinlik olarak kabul ediliyor. Düzenleme Kurulu’nda Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Prof. Dr. Tarık Oğuzlu ve Dr. Öğr. Üyesi Toygar Halistoprak hocalarımızın yer aldığı bu yılki kongre şu ana kadar düzenlenen kongreler arasında en fazla katılıma sahne oldu.

Üniversitemiz evsahipliğinde düzenlenen bu yılki kongreye, Türkiye ve Avrupa’da yer alan 60’dan fazla üniversiteden gelen 200’ü aşkın akademisyen katıldı. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 6 öğretim üyemizin toplamda 7 farklı çalışma sunduğu kongrede, Türk Dış Politikası’ndan Uluslararası İlişkiler’e, kuramsal yaklaşımlardan çağdaş eğitim ve öğretim tekniklerine, çevre ve enerji güvenliğinden bölgesel çalışmalar ve politik ekonomiye kadar uzanan geniş bir yelpazede 35 panel ve 100’ü aşkın bilimsel çalışma yer aldı. Ayrıca, üniversitemizin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2 Araştırma Görevlisi ve 4 Öğrenci kongrenin gerçekleştirilmesinde aktif rol alarak bu büyük organizasyonda tecrübe edindiler.