Yaşlılar Haftası’nda Onları Unutmadık

Yaşlılar Haftası’nda onları unutmadık

Antalya Bilim Üniversitesi 18 Mart-24 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Yaşlılar Haftası’ kapsamında bir etkinlik düzenlendi. 

Antalya Bilim Üniversitesi Döşemealtı Kampüsü’nde düzenlenen ‘Yaşlılar, gölgesinde hayat bulduğumuz koca çınarlardır’ sloganı ile bir etkinlik düzenlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen etkinlik için Antalya Halil Akyüz Huzurevi, Antalya Fethi Bayçin Huzurevi ve Mavbi Işık Alzeimmer Bakım Evi’nde yaşayan yaşlı misafirler üniversiteye kabul edildi.

Sizler bizim başımızın tacısınız

İlk olarak TRT bünyesinde uzun yıllardır deevam eden ‘Ömür Dediğin’ programının yapımcısı Zeliha İlhan Doymuş’un konferansını dinleyen misafirler, daha sonra üniversite bahçesinde kendileri için düzenlenen yemeğe katıldı. Lise, üniversite öğrencileri ile hep birlikte öğlen yemeği yiyen huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenen Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek “Sizleri yaşlı olarak değil, tecrübe olarak adlandırıyorum. Sizler bizim başımızın tacısınız. Şükürler olsun sosyal devlet olma anlayışı ile hareket eden devletimiz ile birlikte rahat bir yaşam sürmeniz için bizler de üzerimize düşen ne var ise yapmaya hazırız. Her zaman sizleri üniversitemizde misafir etmek isteriz” şeklinde konuştu.