Akademisyenimiz Yrd. Doç. Dr. Deniz Gençağa’dan Büyük Başarı

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’nde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Deniz Gençağa editörü olduğu ‘Entropy’ adlı uluslararası dergideki görevinin yanı sıra  “Information-Theoretic Approaches in Deep Learning” adlı özel sayıda da Yrd. Doç. Dr. Deniz Gençağa editör olarak görev almaya devam edecek. 

Entropy, MDPI AG tarafindan basılan 192 dergiden biri olup, Scopus ve Web of Science gibi varitabanları tarafından indexlenmekte ve bünyesinde NASA, SETI, Max Planck Institute, Perimeter Institute gibi çok sayıda saygın araştırma kurumları ile akademik kurumlarda görev alan 85 editörü bulundurmaktadır. 

Entropiye ya da enformasyon teorisine dayanan teorik ve uygulamalı konular üzerindeki çalışmaları yayınlayan, uluslararası ve interdisipliner bilimsel bir dergidir. Yrd. Doç. Dr. Deniz Gençağa 2013’ten bu yana bu derginin editörleri arasında görev almaktadır.  Bu çalışmaile şu anda üniversitemizi temsil eden Gençağa, daha önce de Carnegie Mellon Üniversitesi bünyesinde akademik çalışmalarını yürütürken misafir editörlüğünü yaptığım “Transfer Entropy” adlı özel sayı da bu konuda dünyadaki uzmanları biraraya getiren ve 16 ayrı makaleden oluşan ve bu dergide yayınlanan diğer bir benzer çalışmadır.

Uluslararası başarı duyurusu için tıklayınız.