Erasmus Koordinatörlüğü tarafından, 18 Mayıs, Pazartesi günü, 17.30-19.00 saatleri arasında “Microsoft Teams’de”  çevirimiçi gerçekleştirilecek olan "Europass CV ve Motivasyon Mektubu Hazırlama" bilgilendirme toplantısına hepiniz davetlisiniz. Yayından sonra, katılımcıların maillerine, isimlerinin yer alacağı katılım sertifikası gönderilecektir. Öncelikle seminerimize katılmak için aşağıda yer alan linkteki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
https://forms.gle/piFzAtAzJrA4LBPs7

 

Europass Çevrimiçi aracı, Europass CV ile birlikte sunulan niyet mektubu aracılığıyla, bireylerin olası işverenlerine kendilerini daha açıklayıcı bir şekilde sunmalarına yardımcı olmaktadır. Hangi yurt dışı programından faydalanmayı düşünüyorsanız, yolun başı motivasyon mektubu ile kesişiyor. Gerek Erasmus, üniversite, master, gerek gönüllülük projeleri (Avrupa Dayanışma Programı) bir şekilde bu aşamayı halletmeniz gerekiyor.

Avrupa çapında uluslararası olarak anlaşılan bir  CV olan Europass, Avrupa'daki iş arayanları aynı formatı, yapıyı ve düzeni kullanarak sunmaya çalışmaktadır. Europass sadece bir CV'den ibaret değildir ve birçoğu Europass sistemi ve yapısına aşina olduğu için potansiyel işverenlere karmaşık olmayan bir şekilde sunabileceğiniz kişisel profil klasörü oluşturmanın yararlı bir yoludur. Europass CV ve  Motivasyon mektubu, Avrupa içinde yabancı bir ülkede iş başvurusunda bulunmak isteyen ve belirli bir ülkenin CV ve  Motivasyon mektubu şartlarından tam olarak emin ve bilgisi olmayan iş arayanların ilgisini çekmektedir.

Sorularınızı yayın esnasında, sorabilir ya da öncesinde yagmur.kaya@antalya.edu.tr ‘ye mail ile de iletebilirsiniz. Tüm sorularınız cevaplanacaktır.  

 

-Europass CV nedir ve nasıl hazırlamalıyım?

-Motivasyon mektubu nedir, neden ve nasıl hazırlamalıyım?

-Erasmus staj programı için kurum arıyorum, nasıl bir mail göndermeliyim?

 

Konuşmacı: İlayda Buse ÇELİK, YOBBA Proje Koordinatörü / Gönüllü Danışman / Blogger

Tarih: 18 Mayıs Pazartesi, 2020.

Saat: 17.30. – 19.00

Yer: Microsoft Teams.

Formu dolduran katılımcılara, link gönderilecektir. Bu link yardımı ile yayına dahil olabileceksiniz.

 

***Önemli: Bilgilendirme toplantısının dili Türkçe’dir.