Antalya Bilim Üniversitesi'nde 24 Kasım Coşkusu

Antalya Bilim Üniversitesi’de 24 Kasım Öğretmenler Günü resepsiyonu düzenlendi. Üniversite yönetimi bu yıl akademisyenler için kampüse bir ağaç dikimi gerçekleştirdi.
Antalya Bilim Üniversitesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü farklı ve anlamı bir etkinlik kutlandı. Her yıl akademisyenlere çiçek dağıtımı ile gerçekleşen 24 Kasım etkinliklerinde bu yıl üniversite yönetimi anlamlı bir projeye imza attı. ‘Her akademisyen için bir fidan’ mottosu ile yola çıkan üniversite yönetimi, ağaç fidanlarını akademisyenlerle birlikte kampüse dikimini gerçekleştirdi.

Doğaya borcumuz var

Ağaç dikimi sırasında bir fidan da kendisi diken Prof. Dr. İsmail Yüksek şu ifadeleri kullandı “24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile biz de kampüsümüzü daha da yeşillendirdik. Her bir akademisyen bilim yoluna bir fidan olarak başlar, daha sonra emek vererek bir çınara dönüşür. Biz de bu fikirle yola çıkarak böylesine anlamlı bir günde kampüsümüzü yeşillendirerek hem doğaya hem de bilime olan borcumuzu ödemek istedik” ifadelerini kullandı. Ağaç dikiminin ardından Antalya Bilim Üniversitesi Döşemealtı Kampüsü’nde ensturmantal konser eşliğinde kokteyl düzenlendi. Tüm akademisyenler, idari personel ve öğrenciler günün keyfini çıkarttı.

Prof. Dr. Rauf Süleymanov unutulmadı

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda vefat eden Antalya Bilim Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Rauf Süleymanov unutulmadı. Merhum akademisyeni hem mesai arkadaşları hem de öğrencileri unutmadı ve Süleymanov için de kampüse bir fidan dikildi.