Autocad;
Bilgisayar destekli tasarım programı denince akla gelen ilk yazılımdır. Diğer cad programlarının aksine sektörde ortak dil olarak kullanılmaktadır. Temeli 2 boyutlu olsa da,3 boyutlu modellemede de bir hayli iddialıdır. Günümüzde hemen hemen tüm sektörler de kullanılabilen, oturmuş arayüzü, kullanıcı sayısı ve esnekliği ile daha uzun yıllar temel tasarım programı ünvanını koruyacaktır.

Rhino ceros;
Rhıno yazılımı, cad programları arasında en az duyulan ama aslında en etkili yazılımdır. Birçok sektörde kullanılabilir. İçerisinde, katı modelleme, yüzey modelleme, nurbs model, mesh modelleme gibi birçok kalıplaşmış modelleme unsurlarını barındırır. Bu sayede modellenmesi imkansız diye bir terimi ortadan kaldıran yazılımdır. Çok eksenli amorf modelleri bile kalaylıkla modelleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

3ds max;
3ds max programı belkide çıktığı günden beri rakiplerini kıskandıran yazılım olmuştur. İçeriği ve esnekliği ile hemen hemen yapamayacağınız hiçbirşey yoktur. Özellikle tasarımdan çok, animasyon teknikleri, görsel çıktı (render) özellikleri ile bir tasarımcının olmazsa olmazıdır. Ülkemizde genellikle mimari alanda kullanılsa da, aslında bir cad programında aranan çoğu özelliği tek başına karşılamaktadır.

Fusıon 360;
eski sitil cad yazılımlarının aksine sonuç odaklı ve organik ürün tasarımı konusunda oldukça güçlü bir yazılımdır. Montaj, animasyon, render, cam, modelleme, analiz gibi birçok eklentiyi bir arada sunduğu için kısa sürede öğrenme imkanı ile tercih sebebi haline gelmiştir.

Keyshot;
tasarlanan ürünün son aşamasıda pazar dır. Ancak bu işlem oldukça uzun ve zor süreçten geçtiği için profesyonel desteğe ihtiyaç duyulur. Beğeniye çıkacak ürünün katalog detayları, foto gerçekci resimleri, animasyon vb. Unsurları kolay yokldan kaliteli sonuç almak için keyshot kullanılabilir.

Paket İçeriği: 
-Autocad (75 saat)
-Rhinoceros (40 saat)
-Fusion 360 (30 saat)
-3ds max (70 saat)
-Lumion 3D (10 saat) 
-3d Printer ile Mimari Maketlendirme (10 saat)
-Keyshot (10 saat)

Kimler Katılabilir:
- Tasarım alanında eğitim almış kişiler
-Öğrenciler
-Hobi, takı tasarımı, karakter tasarımı vs… alanlara ilgi duyanlar
-Freelance çalışmak isteyenler
-Protatipleme ve maket yapımına ilgi duyanlar 
 

NOT: Sınıflarımız yeterli kontenjan sağlandığında gelen talepler doğrultusunda haftaiçi akşam & Haftasonu gündüz programları şeklinde açılacaktır.