Autocad;

Bilgisayar destekli tasarım programı denince akla gelen ilk yazılımdır. Diğer cad programlarının aksine sektörde ortak dil olarak kullanılmaktadır. Temeli 2 boyutlu olsa da,3 boyutlu modellemede de bir hayli iddialıdır. Günümüzde hemen hemen tüm sektörler de kullanılabilen, oturmuş arayüzü, kullanıcı sayısı ve esnekliği ile daha uzun yıllar temel tasarım programı ünvanını koruyacaktır.

Revıt archtecture;

Revıt yazılımının geçmişi çok eskiye dayanmasa da piyasaya iddialı bir giriş yapmış ve adınan sıkca soz ettirmiştir. Emsallarine göre kalıplaşmış komutların dışında, mahal modelleme ve esnek mimari tasarımlar yapılabilir. Onlıne olarak sunulan geniş kütüphanesi sayesinde, çok uzun süren tasarımları kolaylıkla kısa sürelerde bitirip sunuma veya üretime hazır hale getirebilirsiniz. Autocad gibi kemik yapıya sahip yazılımlar ile kolaylıkla projeyi paylaşabilir ve düzenlmeler yapabilirsiniz.

3ds max;

3ds max programı belkide çıktığı günden beri rakiplerini kıskandıran yazılım olmuştur. İçeriği ve esnekliği ile hemen hemen yapamayacağınız hiçbirşey yoktur. Özellikle tasarımdan çok, animasyon teknikleri, görsel çıktı (render) özellikleri ile bir tasarımcının olmazsa olmazıdır. Ülkemizde genellikle mimari alanda kullanılsa da, aslında bir cad programında aranan çoğu özelliği tek başına karşılamaktadır.

Program Hakkında Bilgi;

Mimari alanda yapı bilgisi dışında zihnen düşünülen tasarımların, karşı tarafa aktarılması için bilgisayar teknikleri kullanılabilir. Bunun için bir mimarın kendisini ifade etmek de kullanabileceği sektörün “prestij” li programlarını tek çatı altında topladık.

 

Paket İçeriği:

-Autocad (75 saat)

-Revit architecture (50 saat)

-Lumion 3d (10 saat)

-3ds Max (60 saat)

-Vray (30 saat)

-3d Printer ile Mimari Maketlendirme (10 saat)

-Photoshop ile Post Production (10 saat)

 

Kimler Katılabilir:

-Mimarı ve Yapı alanında eğitim almış kişiler

-Öğrenciler

-Mimari görselleştirme alanında deneyim kazanmak istiyenler

-Freelance çalışmak isteyenler

-Mimari yapı maketi alanına yönelmek isteyenler