Melih DİPOVA

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu 31. Madde ile Görevlendirme ***

Melih DİPOVA

Melih Dipova, Makina Mühendisliği Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Türkiye'de ve yurt dışında üniversitelerde, Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi, Üniversite-Endüstri Koordinatörü, MYO Müdür Yardimcısı olarak akademik ve idari görevlerde bulundu. Michigan Ferris State Üniversitesi'nde, Dünya Bankası Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamında misafir Öğretim Elemanı olarak görev yaptı.

Sivil Havacılık sektöründe 1997-2019 yılları arasında, ulusal ve uluslararası şirketlerle, Türkiye'de ve yurt dışında, havalimanları terminal işletmeciliği ve yönetimi konularında; Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür ve Operasyon Direktörü pozisyonlarında üst düzey yönetici  olarak çalıştı. Havalimanları özelleştirme projeleri ve Kamu Özel Sektör İşbirliği (KÖİ) projelerinde ve ihale aşamalarında proje yöneticisi olarak görevler aldı. 

TOBB Türkiye Sivil Havacılık Meclisi Başkan Yardımcılığı, Avrupa Havalimanları Birliği (ACI-Europe) Fasilitasyon komisyon üyeliği, Akdeniz Üniversitesi Havacılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu,kurumsal yöneticilik danışmanlığı yaptı ve ANFAŞ AŞ Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.