VERİTABANI AÇIKLAMA
Transparent Language Online Her dilde binlerce kelime, cümle, telaffuz ve diyalogların öğrenilmesini sağlayan Transparent Language web tarayıcıdan ya da tablet ve akıllı telefonlara yüklenen bir yazılım uygulaması olarak kullanılır. 80+ farklı yabancı dil içeren Transparent Language Online, Amerikan (ABD) Hükümeti ve Askeri Kuvvetleri tarafından personelin yabancı dil eğitiminde de kullanılanılan online yabancı dil eğitim sistemidir. Transparent Language;
Legal Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile;   21.000’den fazla makaleye,  650’den fazla dergiye,  400’den fazla kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere,  71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe erişim imkanı mevcuttur. 
eBook Academic Collection EBSCO eBook Academic Collection, 172.000’den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır. Sunduğu kapsamlı içerik ve yüksek ilgililik sıralaması, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçlarıdır. İçeriğinde;
• 172.000’den fazla disiplinlerarası akademik e-kitap
Hiperkitap Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişim sağlamaktadır. Hiperkitap; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’den fazla yayınevinin 17.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. E-kitabın yanı sıra Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. 
Dentistry and Oral Sciences Source  Yaklaşık %95’i hakemli olmak üzere, diş hekimliği ile ilgili 270’den fazla tam metin akademik dergi, 350’den fazla dergi için künye ve özet bilgileri (index & abstract), 31 tane tam metin kitap, tam metin erişim adreslerinin yer aldığı 120’den fazla dergi içerisinde taranabilir atıflar bulunmaktadır.
İntihal.net İntihal.Net birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. İntihal.Net dokümanların özgünlüklerini test etmektedir.