VERİTABANI AÇIKLAMA

DataTurkey

DataTurkey, Türkiye’nin ekonomik, sosyal, sektörel ve sosyal verilerini tek bir erişim noktasında birleştiren bir veri tabanıdır. DataTurkey, ulusal istatistik ve gösterge sistemimizdeki kurumsal dağınıklık ve veriye sınırlı erişim gibi araştırmacı ve karar alıcıların hayatını zorlaştıran problemlere bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Düzenli bir şekilde güncellenen DataTurkey uygulaması sayesinde, 15 muhtelif kurum ve kuruluşun seçilmiş verilerine tek platformdan ulaşmak, verileri rahatlıkla yönetmek, statik ve dinamik raporlama yapmak, zaman serisi veya panel veri tabloları üretmek, göstergeleri grafiklere yansıtmak, tanımlanan tablo ve grafikleri çeşitli formatlarda indirmek ve kullanmak, meta veri dosyalarını incelemek mümkün olmaktadır. 
İdealonline İdealonline, bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı ve geniş bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan, bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. 750 Dergi, 12.000 Arşiv Sayısı, 100.000 Tam Metin Makale, 2.500 Tam Metin Bildiri, 1.000 Din Bilimleri Alan Kitabı, 300 Tıp Kitabı
LEXPERA LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek; güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilmektedir.
İntihal.net İntihal.Net birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. İntihal.Net dokümanların özgünlüklerini test etmektedir.
EMIS Gelişmekte olan ülkeyi kapsayan Şirket, Sektör, M&A, ve Ülke Makroekonomik bilgisi ve çok kaynaklı haber sağlamaktadır. BMI, S&P, Dun &Bradstreet, Fitch Ratings, Global Data, The Economist intelligence Unit (EIU), Enerdata,
Euromonitor International, FT, MarketWatch, Market line, Progressive Digital Media, Petroleum Economist,
OECD, Project Syndicate, DPA, Oil Voice, 4Cast, BIS, Allied Market Research, Grand View Research, GRDS and
Oxford Economics gibi yerel ve global veri sağlayıcısının tek bir arayüz altında içerikler sunulmaktadır.
Torrossa Akademik Veri Tabanı Sanat, Mimari, Sosyal Bilimler, Temel Bilimler, Dil ve Edebiyat, Tarih, Felsefe, Batı Dilleri ve Edebiyatı, Sanat Tarihi, Felsefe, İlahiyat, Sosyoloji, Antropoloji ve Arkeoloji alanlarında çok zengin içerik sunan bu veritabanında ayrıca Güney Avrupa ve Osmanlı İmparatorluğu arasındaki ilişkiler üzerine çok sayıda kaynak bulunmaktadır. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Almanca gibi birçok dilde yazılmış  32.000’den fazla e-kitap, 900’den fazla e-dergi yer almaktadır.

Legal Online;
Legal (Dergi ve Kitaplar için)
Legalbank (Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası)

Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile; 22.000’den fazla makaleye, 650’den fazla dergiye, 400’den fazla kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe erişim imkanı mevcuttur.
Dergi ve Kitaplar için  www.legal.com.tr
Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası için  www.legalbank.net