Ulusal ve Uluslararası alanda önde gelen üniversitelerden biri olmayı hedefleyen Antalya Bilim Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'ne hoş geldiniz. Her ne kadar yeni bir üniversite içinde yeni bir bölüm olmamıza rağmen, olağanüstü öğrencileri ve akademisyenleri bir araya getiren, seçkin bir öğretim ve araştırma ortamı olma vizyonuna sahibiz.

Makine mühendisliği, birçok konunun bilgi ve birikimini gerektiren çok yönlü ve çok disiplinli mühendislik alanı olarak bilinir. Antalya Bilim Üniversitesi’nde, dünyanın tanınmış araştırma enstitüleri ve üniversiteleri ile rekabet edebilecek, dünya çapında bir makine mühendisliği bölümü kurmayı hedefliyoruz. Odak noktamız olan yeni teknolojileri ve araştırma alanlarını iyileştirirken, hayatımızı da iyileştirecek ve Türk sanayisinin dünya sahnesindeki rekabetini sağlamaya yardımcı olacak iyi kurulmuş alanlarda ilerliyoruz.

Kendi alanlarında, hesaplama mekaniği, nano teknolojiler, havadan ve uzaydan araçlar gibi son derece ileri ve önemli alanları içeren yüksek motivasyona sahip ve bilgili akademisyenlere sahibiz.

Öğrencilerimizi bu alandaki en iyi kişilerden biri olmaya teşvik ediyoruz. Biz sadece bilgimizi öğrencilerimize aktarmakla kalmıyor, aynı zamanda kazandıkları bilgiyi gerçek dünyadaki problemler üzerine düşünmeleri ve uygulamaları için öğretiyoruz. Dünya çapında araştırma sunmak için sanayi ve araştırma konseyleri ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz.

Mükemmel iklimi ve dünyanın en güzel doğasına sahip, rafting, doğa yürüyüşü, Akdeniz kumsalları, egzotik yemekleri, harika tarihi ve benzeri birçok yeri barındıran, önemli turistik şehirlerden biri olan Antalya ve Antalya’da yer alan Antalya Bilim Üniversitesi, tüm sosyal imkanları akademik personelimiz ve öğrencilerimizin kullanımına sunuyor.