Antalya Bilim Üniversitesi olarak bizler, bilinen turizm eğitimini bir adım daha ileri götürmek amacıyla Turizm Fakültesi’ni kurduk. Amacımız sektöre konusunda uzman, işletme uygulamalarını ve teorilerini çok iyi bilen, uygulama laboratuvarları ve dersleri ile konuya hakim, en az iki yabancı dil bilen, uluslararası platformlara çabuk adapte olabilen, mesleki becerileri ve yetkinlikleri gelişmiş, geleceğin Lider Turizm Girişimcilerini yetiştirmektir.

Turizm ve Otel İşlemeciliği Bölümü büyüyen, gelişen ve çeşitlenen turizm endüstrisinin, kamunun ve eğitim kurumlarının ihtiyacı olan nitelikli, entelektüel birikimin yanında sektör tecrübesi olan, küresel ekonomik ve politik gelişmeleri analiz edebilen, yorumlayan ve geleceğe dönük planlar yapabilen bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Dünyanın önde gelen üniversitelerin turizm müfredatları incelenerek ve sektörün ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Türk turizmini ileriye taşıyacak hibrit bir müfredat oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz teorik eğitim süreçlerinde proje ödevleri ile sektörü analiz etme, teori ve pratiği harmanlama fırsatı bulmaktadırlar. Bununla birlikte, mesleki uygulama (staj) dönemlerinde hem yurtiçi hem de yurtdışında bulunan turizm işletmelerinde çalışarak, mezuniyet sonrasına en iyi şekilde hazırlanma fırsatı yakalamaktadırlar.

Üniversitemiz dünyanın önde gelen destinasyonlarından biri olan Antalya’da bulunmaktadır. Yılda ortalama 10 milyon kişinin ziyaret ettiği Antalya’da sektörel yatırımlar artarak devam etmekte ve yeni iş fırsatları ortaya çıkmaktadır. Gerek fakültemizin konumu gerekse de sektörel iş birliklerimiz sayesinde öğrencilerimiz bölgenin en önemli 5 yıldızlı otellerinde mesleki eğitim alma imkanına sahiptirler.

Bizi birçok turizm fakültesinden ayıran en önemli özelliklerimizden biri de sektörü çok iyi tanıyan eğitim kadromuzdur. Turizm fakültesinde eğitim görecek öğrenciler, sektör tecrübesi ile akademik kariyerlerini bütünleştirmiş değerli eğitim kadrosu ile kariyer planlarını çok daha emin adımlarla yapma imkânı bulacaklardır.

Geleceğinizi gelin birlikte planlayalım, turizm gelecektir ve siz de bu büyük ailenin parçası olabilirsiniz.

Bizi ziyaret edin, imkânlarımızı ve farkımızı kendiniz görün.

tourism@antalya.edu.tr

Sıkça Sorulan Sorular