Antalya Bilim Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2014 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. İlk olarak İşletme (MBA) Programıyla Antalya’nın ve çevre illerin önde gelen kurumların yönetici ve liderlerine alanında uzman akademik kadrosuyla akademik ve sektörel bilgiyi uluslararası standartlarda öğrencilerine aktarmıştır. Hızla gelişen dünyanın teknolojik gelişmelerini yakından takip eden ve uygulayan üniversitemiz son teknoloji sınıf ortamlarını ve sistemlerini öğrencilerine sağlamaktadır.

Antalya Bilim Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, programlarını her geçen gün zenginleştirmeyi ve yaşam boyu öğrenme anlayışı çerçevesinde, öğrencilerine küreselleşme sürecinin gerektirdiği şekilde eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Enstitümüz, alanlarının yetkin isimlerinden oluşan kadrosuna yeni üyeler katarak hızla gelişimini sürdürmektedir.

İşletme bölümünün ardından Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinin tezli ve tezsiz programlarını da aktif ederek adı gibi Antalya’nın bilim üniversitesi olarak ilerlemektedir.