Antalya Bilim Üniversitesi ile Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi Eğitim Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz Antalya Bilim Üniversitesi şehre değer katmak için birçok projeyi sürdürmeye devam ediyor. Antalya’nın başarılı liselerinden Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi ile bir eğitim işbirliği gerçekleştiren Antalya Bilim Üniversitesi, bu işbirliği ile Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi’yle eğitimde kültürel, sosyal ve bilimsel konularda destek verecek.
 
ABÜ’den uzmanlık desteği
Bu anlaşma ile Antalya Bilim Üniversitesi, Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi’ne her türlü akademik konularda eğitim desteği, seminerler ve uluslararası projelerde destek verecek. Ayrıca lise öğrencilerinini üniversitenin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve fakültelerde projeler üretebilmesine imkan tanınacak. Öğrencilerin derslere gönüllü olarak katılma istemeleri durumunda katılımlarına destek verilecek.
 
Amacımız bir marka oluşturmak
Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Yüksek yapılan bu eğitim anlaşmasından dolayı son derece büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtirken şu ifadeleri kullandı: “Antalya Bilim Üniversitesi olarak en büyük amacımız eğitimde bir marka oluşturmak, ama asla bu alanda sınırlı kalmayacağız. Biz yaşadığımız şehre de bir değer katmak istiyoruz. Bu nedenle bu eğitim protokolü bizleri heyecanlandırıyor. Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerine kapımız açık. Hepsini bekliyoruz” dedi.
 
www.antalya.edu.tr