Havacılıkta Uluslararası İşbirliği

Antalya Bilim Üniversitesi ve Ulusal Havacılık Üniversitesi (National Aviation University) arasında havacılık alalında eğitim işbirliği yapıldı.

Antalya’nın yüzde yüz İngilizce eğitim veren vakıf üniversitesi Antalya Bilim Üniversitesi ülke eğitimine katkıda bulunmak için uluslararası arenada işbirliklerine devam ediyor. Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Kandur bu amaçla çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Ukrayna’nın Kiev şehrinde bulunan ve 85 yıldır havacılık alanında eğitim faaliyetlerini sürdüren National Aviation University ile Antalya Bilim Üniversitesi’nde yeni açılacak olan havacılık bölümü ile ilgili işbirliğine protokolü imzalandı. İmza törenine Ulusal Havacılık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Volodymir Isaienko ve Rektör Yardımcısı Valerii Chepzihenko da katıldı.

Akademik personel değişimi yapılacak

Antalya Bilim Üniversitesi ve National Aviation University arasında üç başlık altında işbirliği yapılmasına karar verildi. İlk olarak özel havacılık programları, daha sonrasında havacılık alanında çalışan akademisyenler değişimi ve son olarak iki üniversitenin öğrencilerinin eğitim değişimi olması görüşüldü. Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek “National Aviation University ile yaptığımız bu anlaşmanın önce üniversitemize daha sonra şehrimiz Antalya ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Alanında oldukça etkin olan bu üniversite ile açacağımız havacılık bölümü için bir işbirliği yapmanın mutluluğunu duyuyorum” şeklinde konuştu.