Turizm Deneyimsel Öğrenme Programı (TELP)

Antalya Bilim Üniversitesi Turizm Deneyimsel Öğrenme Programı (ABU TELP), ABU Turizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen bir öğrenci hareketliliği projesidir. ABU TELP’in amacı Kazakistan gibi Türki Cumhuriyetlerinden gelen yabancı öğrencilere, turizm alanında Türkiye'de eğitim görme, çalışma ve yaşama deneyimi kazandırmaktır. Ülkelerine döndükten sonra turizm derecelerini alan Kazak öğrenciler TELP projesi sırasındaki performanslarına göre, Kazakistan'daki partner otellerimizde işe alınacaktır. Sonuç olarak, bu proje Kazak öğrencilerin gerekli beceri ve deneyimle iş hayatına hızlı bir giriş yapmalarını sağlayacaktır.

TELP projesine 2., 3. veya 4. Sınıf öğrencileri kabul edilir. 18 yaşından küçük olanların TELP’e başvuruları ABU ve partner otellerimiz tarafından kabul edilmeyecektir. TELP başvurusuna hak kazanabilmek için, başvuru sahibinin üniversitesi ile ABU arasında TELP protokolünün önceden imzalnamış olması gerekmektedir.

Saha gezileri, çevrimiçi teorik dersler ve 14 haftalık staj ile birlikte TELP’in toplamda 30 AKTS ‘lik hibrit bir yapısı vardır.  Teorik derslerini tamamlayan öğrenciler ABU partner otellerinden birinde stajlarına başlar ve  haftada 6 gün çalışacakları, bir gün izinli sayılacakları bir program izlerler.

ABU, TELP’i tamamlayan öğrencilere akademik transkript belgesi ile birlikte bir sertifika verecektir.

Aşağıdaki program yalnızca bir kılavuzdur ve TELP öğrencileri ABU tarafından belirlenecek diğer dersleri de alabilir. 2022 yaz derslerinin tam listesi ABU web sitesinde duyurulacaktır.

ABU TELP 2021 dersleri

 

 

Teori (s)

Pratik (s)

Kredi

ECTS

1

Türk Dili

 2

 0

 2

2

2

Antik Kentler ve Turizm

3

0

3

5

3

Sanitasyon ve Hijyen ve İş Güvenliği

3

0

3

4

4

TELP Stajı

0

0

3

19

E-Mail : exchange@antalya.edu.tr
Başvuru Formu