Program Hakkında Bilgi;

Endüstriyel alanda sektörün önde gelen yazılımlarını kullanarak, tasarım, analiz ve imalat zincirini yakından takip edebilirsiniz. Düşünceden tasarıma, analizlerden prootiplemeye, dokümantasyondan görselleştirmeye, Makine ve Endüstriyel tasarımcının bilmesi gereken tüm iş akışını bu pakette topladık. 

 

Autocad;

Bilgisayar destekli tasarım programı denince akla gelen ilk yazılımdır. Diğer cad programlarının aksine sektörde ortak dil olarak kullanılmaktadır. Temeli 2 boyutlu olsa da,3 boyutlu modellemede de bir hayli iddialıdır. Günümüzde hemen hemen tüm sektörler de kullanılabilen, oturmuş arayüzü, kullanıcı sayısı ve esnekliği ile daha uzun yıllar temel tasarım programı ünvanını koruyacaktır.

Solidworks;
Solıdworks yazılımı her ne kadar makine sektörü ile anılsa da, son yıllardaki büyük atılımı sonucunda tasarım-analiz-üretim döngüsünü çok iyi harmanlayarak sektörde adından çok bahsettirdi. Diğer cad programları ile kıyaslayacak olursak, montaj unsurları ve daha çok üretilebilirlilik anlamında, tasarımcılara kolaylık sağlamaktadır. Solıdworks, elektrik elektronik, mobilya, kalıpçılık, sac levha tasarımı gibi opsiyonları ile yelpazeyi iyice genişletmiş durumdadır.

3ds max;
3ds max programı belkide çıktığı günden beri rakiplerini kıskandıran yazılım olmuştur. İçeriği ve esnekliği ile hemen hemen yapamayacağınız hiçbirşey yoktur. Özellikle tasarımdan çok, animasyon teknikleri, görsel çıktı (render) özellikleri ile bir tasarımcının olmazsa olmazıdır. Ülkemizde genellikle mimari alanda kullanılsa da, aslında bir cad programında aranan çoğu özelliği tek başına karşılamaktadır.

Fusıon 360;
Eski sitil cad yazılımlarının aksine sonuç odaklı ve organik ürün tasarımı konusunda oldukça güçlü bir yazılımdır. Montaj, animasyon, render, cam, modelleme, analiz gibi birçok eklentiyi bir arada sunduğu için kısa sürede öğrenme imkanı ile tercih sebebi haline gelmiştir.

Keyshot;
Tasarlanan ürünün son aşamasıda pazar dır. Ancak bu işlem oldukça uzun ve zor süreçten geçtiği için profesyonel desteğe ihtiyaç duyulur. Beğeniye çıkacak ürünün katalog detayları, foto gerçekci resimleri, animasyon vb. Unsurları kolay yokldan kaliteli sonuç almak için keyshot kullanılabilir.