Abü’de Kariyer Eğitimi: İş Yaşamına 6 Derece Uzaklıktasın

Antalya Bilim Üniversitesi Kariyer Ofisi ve Antalya Youth Club  “İş Dünyası kariyer Planlaması Bunu Yüzyüze Konuşalım: İş Yaşamına 6 Derece Uzaklıktasın” başlığında bir eğitim düzenledi. 
Profesyonel Koç Filiz Güleç Kutlu ve Eğitim Uzmanı M. Serkut Kızanlıklı sunumlarını, Antalya Bilim Üniversitesi Konferans Salonu’nda iki oturum şeklinde gerçekleşti. Eğitimin ilk oturumunda Serkut Kızanlıklı ve Filiz Güleç Kutlu, kendinizi tanıma, arkasından hedeflerinizi tanıma, hedeflere giden yolda en önemli adımlardan biri olan yetkinliklerini tanıma, iş dünyasının gerekliliklerini bilmenin öneminden bahsetti. Bu oturumda öğrenciler, yenilenen iş dünyasının ihtiyaçlarını analiz edip kişisel gelişimlerini hangi alanlara yoğunlaştırmaları gerektiği konusunda bilgilendirildi.

Hedef belirleme

İkinci oturumda Serkut Kızanlıklı ve Filiz Güleç Kutlu öğrencilere “Hedef belirleme ve Hedefe Göre Yol Haritası Çizme” başlıklı atölye çalışması düzenledi. Çalışmada öğrencilere adım adım hedeflerini belirleme ve bu hedefe giden yolda yapılacakları ve gerekli adımları keşfetmeye yönelik bireysel çalışma yaptırılan öğrenciler kendi hedef haritalarını kendileri hazırlamış oldu.
Öte yandan etkinliğe katılan öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu bir fanus hazırlandı, konuşmacıların çektiği kartlarda isimleri çıkan 22 öğrenciye ücretsiz profesyonel koçluk eğitimi hediye edildi. 
Antalya Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri tarafından plaket sunumuyla son bulan eğitim, öğrencilere kariyer planı yapmak konusunda yol gösterici oldu.