Antalya Eğitimine ABÜ’den Güçlü Destek

Antalya Bilim Üniversitesi şehrin eğitimine değer katmak amacıyla önemli sosyal ve bilimsel iş birliği protokolleri imzalamaya devam ediyor. Antalya’nın köklü eğitim kurumlarından Antalya Anadolu Lisesi, Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi ve Aldemir Atilla Konuk Anadolu Liseleri ile iş birliği protokolleri imzalandı.

Antalya’da 2012 yılından bu yana yüzde yüz İngilizce eğitim veren ve yaşadığı şehre değer katmak sloganı ile çalışmaya devam eden Antaya Bilim Üniversitesi, Antalya eğitiminde katkıda bulunmak için  olan liselerle işbirliği anlaşmaları yapmaya devam ediyor. ABÜ Tanıtım Birimi ise Antalya’daki tüm lise öğrencilerini Antalya Bilim Üniversitesi ile buluşturuyor. Akademik kadro ile öğrenciler buluşturulurken aynı zamanda üniversite ile Antalya’nın liseleri arasında protokol imzalanmaya devam ediyor.

Liselere uzmanlık desteği

Bu protokoller ile Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya Anadolu Lisesi, Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi, Aldemir Atilla Konuk Anadolu Liseleri ile eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel alanları kapsayan konularda iş birliği yapılması konusunda taraflarca anlaşıldı. Öte yandan lise öğrencilerinin Antalya Bilim Üniversitesi’ni akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve fakültelerde projeler üretebilmesine imkan tanınacak. Bu sayede üniversiteye başlamadan lise öğrencilerinin üst seviye eğitime entegrasyonu kolayca sağlanmış olacak. Yine lise öğrencilerinin özellikle 11 ve 12’nci sınıf seviyesinde olanların bireysel ve grup olarak hazırlayacakları seminer ve proje çalışmaları için destek olunacak. Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek bu iş birliği protokollerinden son derece memnuniyet duyduğunu, Antalya’nın eğitim kalitesine değer katacak her türlü iş birliğinde bulunmanın önemine vurgu yaptı.