Özlem ŞATIR TAŞÇIOĞLU
 • Araştırma Alanları

  Ekolojik ve Sürdürülebilir Mimari

  Bütünsel ve Döngüsel Tasarım

  Mekan-Enerji ve Mekanın Enerjisi

  Tasarımda Duygu Kavramı, Duygusal Tasarım

 • E-Posta Adresi

  ozlem.satir@antalya.edu.tr

 • Lisans

  İstanbul Teknik Üniversitesi

 • Yüksek Lisans

  İstanbul Teknik Üniversitesi

 • Doktora

  İstanbul Teknik Üniversitesi (Devam Ediyor)

 • CV Görüntüle

Özlem ŞATIR TAŞÇIOĞLU

Özlem ŞATIR TAŞCIOĞLU, 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimi ile eş zamanlı olarak GAD mimarlık bünyesinde Gökhan Avcıoğlu ile çalışma hayatına başladı. 2004 yılında “Emotional Design and Its Significance for the User and the Designer” isimli  bildirisi ile 4.th International Conference on Design & Emotion’da katılımcı olarak görev aldı.   

2004-2010 yılları arasında çeşitli firmalarda ulusal ve uluslararası projelerde proje yöneticisi olarak çalıştı.  2010-2020 yılları arasında Ulusal Mimarlık ve Tasarım Dergisi PROJEM’de köşe yazarlığı yaptı.

2023 senesinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında şehrin tarihi dokusu Kaleiçi’nde “Kenti Okuyorum” etkinliği ile etkinlik yürütücüsü olarak yer aldı. Halen, 2010 senesinde kurduğu studiOAll isimli tasarım ofisinde, bütüncül bakış açısı ve sürdürülebilirlik ilkeleri dahilinde mimari, iç mimari ve ürün tasarımı odaklı projeler geliştirmek adına çalışmalarına devam etmektedir. Ofis, bünyesinde geliştirilen projeler ile ulusal ve bölgesel başarı ödüllerine layık görülmüştür. Ayrıca 2021 senesinden beri Antalya Bilim Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde kısmi zamanlı öğretim görevlisi olarak proje derslerine katılmaktadır.

2023 yılında kurulan Akdeniz Serbest Mimarlar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.