Göktuğ Taş

Uluslararası Hava Seyahati Endeksi (IATI)-Dolandırıcılık Analisti 2017 Mezunu

 Akademik kadrosu Türkiye'nin en iyilerinden oluşan bu fakülteden mezun olmak, meslek hayatımın en önemli adımlarından biridir. Aldığım teorik bilgilerden önce hem hocalarımdan hem de tanıştığım turizm profesyonellerinden öğrendiğim önemli bilgiler ve püf noktaları, önüme çıkan fırsatları değerlendirirken hep bir adım önde olmamı ve kim olduğumu göstermemi sağladı.

 

 

 

Seray Öztürk

Akra Hotel -  Misafir İlişkileri – 2017 Mezunu

Antalya Bilim Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Otel İşletmeciliği Lisans Programı’ndan 2017 senesinde mezun oldum. Aynı yıl Akdeniz Üniversitesi International Tourism Management Tezli Yüksek Lisans programını kazandım ve şu an tez aşamasındayım. Erasmus staj hareketliliği ile 2015 yılında İspanya’da staj yapma imkânı buldum. Bu deneyim bana lisans eğitimimde ikinci dil olarak seçtiğim İspanyolcamı geliştirmemde yardımcı olurken;  sektörü İspanya gibi bir ülkede gözlemlememi ve özgeçmişime yurtdışı staj deneyimi eklememi sağladı. Şu an kariyerime Barut Hotels Group CRM & Loyalty Supervisor olarak devam etmekteyim.

 

Aslıhan Arslan

WOM Deluxe - Rezervasyon Uzmanı – 2017 Mezunu

ABÜ kesinlikle dünyaya açılan kapı oldu. Yurtdışına çıkmak hayal  iken ilk çalışma deneyimimi  Dubai’de dünya markası zincir bir otelde kazandım. İnanılmaz bir deneyimdi. Bir sonraki stajımı Erasmus+ ile Hırvatistan’da yaptım. Ve mesleki anlamada girişimci, çözüm odaklı geleceğin yöneticileri olarak eğitimler aldık. 5 sene boyunca uluslararası düzeyde eğitim alıp sektöre atıldık ve bu eğitimlerin katkısını yaşadıkça anlıyoruz. Her şey için teşekkürler.

 

 

 

Talat Çam

Dubai Ritz Carlton - Restoran Yönetici Adayı –2017 Mezunu

ABU Turizm fakültesinin sağlamış olduğu yurt içi ve yurtdışı imkânlar, özellikle Erasmus+ programı, buna ek olarak Rixos grubuyla var olan işbirliği ve staj imkânları, yüksek İngilizce düzeyi gibi olanaklar, iş hayatımda özellikle lüks otel segmentinde kolay kapılar açarken, pratik anlamda da beni hazır kıldı diyebilirim. Şuanda, hep çalışmak istediğim otel markasında ve istediğim departmanda görev yapmaktayım. Stajlarımı özellikle F&B alanındakileri Marriott grubunun en lüks markalarından olan St. Regis Dubai ve Erasmus+ kapsamında St. Regis Florence Michelin Star’da yaptıktan sonra şu an olduğum pozisyonda yeterince deneyime ve bilgiye sahip olduğu düşünmekteyim. Aynı zamanda okulun vermiş olduğu teorik altyapı ve sektörel karakter özellikleri işimi daha da kolaylaştırdı. Başarınız gün sonunda neyi ne kadar çok istediğinize ve ne kadar ileriye gitmek istediğinize bağlı...

 

Luana Nanu

Florida State University - Research Assistant 2017 Mezunu

Üniversite eğitimimi uluslararası bir ortamda tamamlamak kültürel uyumumu yükseltmeme yardımcı oldu. Bu sayede farklı ülke ve kültürlerden gelen bireylerle rahatça çalışmama katkı sağladı. ABÜ’de tamamladığım lisans eğitimi, şuanda kayıtlı olduğum “Turizm ve Otel İşletmeciliği Liderliği” lisansüstü programına kabul edilmemde oldukça faydalı oldu.

 

 

Tom Buzadji

Development Aid - İş Geliştirme Müdürü 2017 Mezunu

Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldum. ABÜ sayesinde çok sayıda insanla tanıştım. Sosyal çevrem, eğitimime başlamadan öncekine göre 300 kat arttı. Farklı kültürlerden insanlarla daha kolay iletişim kurabilir hale geldim. Bunun dışında üniversite hayatım boyunca, turizm sektörü ve otel işletmeciliği hakkında faydalı bilgiler edindim. Teorik bilginin yanında fakültenin bana sağlamış olduğu stajlar sayesinde, kendi yeteneklerimin farkına vardım. Özellikle ABÜ-Turizm Fakültesini tercih ettiğim için gerçekten mutluyum. Tüm hocalarıma ve gelecek olan yeni öğrencilere bol şanslar…

 

Yeldana Balakan

Rixos Merkez Ofis - Rezervasyon Danışmanı 2018 Mezunu

Antalya Bilim Üniversitesi’nin öğrencisi olduğum süreçte zorunlu stajlarımız vardı. Stajlarım, neyi yaptığımda hoşlandığımı ya da neyi daha iyi yapabildiğimi anlamama yardımcı oldu. Ayrıca stajlarımın yapılması, özgeçmişimin daha dolu olmasını sağladı ve daha çabuk iş bulmama katkı sağladı. Üniversitede sürekli farklı etkinliklerin olması ve onlara katılarak kendimi geliştirmem ve daha çok arkadaş edinmem güzel bir fırsattı.

 

 

 

Gökhan Kaya

Meeting Point Turkey -  Operasyon/Transfer Rezervasyon Uzmanı – 2018 Mezunu

ABÜ’den mezun olmanın, özellikle iş hayatına atılmadan önce bana bir çok alanda büyük katkısı oldu. Uluslararası öğrenci profili sayesinde bir çok farklı kültürden insanla tanışma şansım oldu, bu da farklı ülkelerden ve kültürlerden insanlar ile olan ikili ilişkilerimi olumlu yönde etkiledi. Yabancı dilde eğitim verilmesinin bir çok meslek dalında avantajı olmasının yanı sıra, özellikle turizm alanında bana çok avantaj sağladı. Bunun yanında kendi alanlarında uzman olan akademik kadronun verdiği teorik ve pratik bilgiler ile okulumuza sık sık gelip bize iş hayatı hakkındaki tecrübelerini paylaşan turizm profesyonellerinin sayesinde, bugün bulunduğum konumun çok daha ilerisini hayal edebiliyorum.

 

 

 

İrem Karadeniz

Akra Hotel - Grup Rezervasyon Yetkilisi 2018 Mezunu

Bugün bir Turizm İşletmeciliği bölümü mezunu olarak turizmde ABÜ'yü seçmemin ne kadar doğru bir karar olduğunu sektörün içinde daha iyi gözlemleyebiliyorum. Gerek uygulamalı eğitimleri, gerekse de sektördeki iş birlikleri sayesinde turizm profesyonelleriyle bir araya gelme, seminerlere katılma ve kendimi geliştirme fırsatı yakaladım. Hazırlık sınıfında aldığım yabancı dil eğitimi sayesinde Amerika’da kolayca staj bulma imkanı elde ettim. Değerli akademisyenlerinin mezun olduğumuzda bile bizi düşündüklerini ve yeni fırsatlardan yararlanmamız için iletişimi koparmadıklarını gördüm ve buradan her bir değerli hocama teşekkür etmek isterim. Bana kazandırdığın her şey için teşekkürler ABÜ!

 

 

Hazal Kanıcı

Kervansaray Lara Convention Center & Spa -  Satış ve Pazarlama Sorumlusu  2018 Mezunu

ABÜ Turizm Fakültesinden mezun olmak teorik bilginin yanında staj imkanlarıyla bir çok noktada avantaj sağladı. Sunduğu imkanlar sayesinde stajlarımı yurtdışında dünya markası Rixos grubu bünyesi altında tamamladım. Bu sayede sektöre başladığım zaman adaptasyon sorunu yaşamadım. Fakültenin sektörel bazda vermiş olduğu üst düzey yabancı dil eğitimi sektöre ilk adımını atanlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca üniversitenin sektörel ilişkilerde profesyonel yöneticilerle tanışma fırsatı sağlaması öncelikle sosyal çevremin gelişmesi ve iş ilişkilerimde kendimi ifade edebilmem adına özgüven sağladı.

 

Sena Altunsoy

Grand Hotel Konya - Rezervasyon Yetkilisi – 2018 Mezunu

ABÜ bizi her açıdan geliştirebilmek sektörde başarılı olabilmemizi sağlamak için hepimize birçok fırsat sundu. Yabancı dil eğitiminin yanı sıra yurt dışında staj imkanları bende dahil birçok öğrencinin hayallerini gerçekleştirmesine katkıda bulundu. Bu fırsatları değerlendirebildiğim ve karşılığını alabildiğim için çok mutluyum. Tüm hocalarıma emekleri ve yardımları için tekrardan teşekkür ediyorum ve bu ailenin bir parçası olduğum için çok şanslı hissediyorum.

 

 

 

Tuğba Korkmaz

International Air Travel Index (IATI) -  Online Müşteri Temsilcisi (Rezervasyon) – 2018 Mezunu

Antalya Bilim Üniversitesi Turizm Fakültesinden 2018 yılı Haziran ayında mezun oldum ve Temmuz ayında IATI şirketi Konaklama departmanında Online Rezervasyon Uzmanı olarak işe başladım. Kısa surede böyle bir pozisyonda ise başlamam da ABÜ mezunu olmamın, İngilizce eğitim almamın ve Rixos Otellerinde rezervasyon ve satış departmanlarında yapmış olduğum stajların etkisi yadsınamaz. Sektörde kalifiye ve nitelikli çalışan ihtiyacının ve gerekliliğinin giderek arttığı Antalya gibi turizmin başkenti bir şehirde ABÜ Turizm Fakültesi sektörde gerek akademik gerek aktif olarak kariyer planlayan arkadaşlarımız için çok büyük bir şans olmaktadır.

 

 

 

Sevde Kapu

Merhabalar ben Sevde KAPU. Yaz stajlarımı Rixos Premium Belek’te ve Wom Deluxe satış pazarlama departmanında yaptım. Mezun olduktan sonra staj yaptığım otelde satış pazarlama bölümünde çalışmaya başladım. Sonrasında dijital pazarlama ve web tasarımı alanında kendimi yetiştirerek bu alanda çalışmaya başladım. Bir süre Ankara'da bir reklam ajansında çalıştım sonrasında ise kuzenlerimle birlikte kendi şirketimizi kurarak çalışmaya başladık.

 

 

 

Damla Sönmez

Antalya Bilim Üniversitesi İşletme ana dal ve Turizm yan dal öğrencimiz, 2019 bahar dönemi gölge yöneticimiz Damla Sönmez, Güney Florida Üniversitesinde hem araştırma görevlisi olarak çalıştı hem de burslu olarak Turizm Yönetimi tezli yüksek lisans programını başarıyla tamamladı. Damla, şimdi de Güney  Karolina Üniversitesi Turizm Yönetimi bölümü doktora programına burslu olarak kabul aldı. Mezunumuzu kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

Ebru Özsoy

(Ebru Özsoy, 2017 ABU Turizm İşletmeciliği Mezunu)

Antalya Bilim Universitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olalı 4 sene olmuş. Derslere girip çıkarken birçok şeyin farkında olmuyoruz.. Diğer herkes gibi mezun olalım bitirelim artık diye dert yandığımız dönemleri bu denli özlemek çok ilginç.. Mezun olduktan hemen sonra şehir otelciliğinin güzel örneklerinden biri olan JW Marriott Ankara'da spa resepsiyonist olarak işe başladım. Marriott otel zincirinin düşüncesi çalışanlar mutluysa misafirlerimizde mutlu olacaktır olduğu için personel öncelikli bir çalışma ortamı var. Bunun en güzel örneklerinden birkaçı doğum günlerinde ve işe giriş yıldönümlerinde Otelin personel için düşünülmüş hediyeleri. Çalışırken yöneticilerimin de fark ettiği en önemli şeylerden biri mesleki ingilizce’min iyi düzeyde olmasıydı.. Antalya Bilim Üniversitesi'ne verdiği bu eğitim için çok teşekkür ederim.

 

 

 

Albert Gabitov

ABU Turizm İşletmeciliği ilk mezunlarımızdan Albert Gabitov, Fun & Sun Hotels Grup Satış Pazarlama Müdürü olarak atandı. İlk yaz staj deneyimini Rixos Downtown Yiyecek İçecek departmanlında, ikinci yaz staj deneyimini Rixos Palm Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kazanan Albert, 2017 bahar döneminde Rixos Downtowm F&B Gölge Yönetici deneyimi kazandı. Mezuniyetten sonra başladığı Titanic Mardan Palace Satış Müdür Yardımcılığı görevini 2 yıl sürdürdükten sonra Fun & Sun Hotels grubunda grubun satış pazarlamasından sorumlu müdür olarak çalışmaya başladı. Mezunumuzu kutluyor, başarılarının artarak devam edeceğine inanıyoruz.

 

 

 

Melih Sadık Çal

2019 yılı ABU Turizm İşletmeciliği mezunumuz Melih Sadık Çal Amerika’da hem çalışıyor hem eğitimine devam ediyor. Antalya Bilim Üniversitesi Turizm Fakültesi yardımcı öğrenci olarka çalışan, yaz dönemlerinde Tui Magic Life Jacaranda (Antalya) otelinde staj yapan Melih, 2019 yılı bahar döneminde Kaya Palazzo Hotel Gölge Yönetici olarak deneyim kazandı. Mezun olur olmaz Vole Sport bünyesinde satış ve operasyon departmanında 2 sene çalıştıktan ve spor turizmi konusunda deneyimini arttırdıktan sonra Florida/Sarasota da bulunan Longboat Key Club Resort’ta  F&B departmanında Management Trainee Internship  programina katıldı. MT programına devam ederken SDET sertifika programına başlayarak bu programdaki is imkanlari sayesinde Austin Texas’a taşındı. Melih, SDET sertifika programında eğitimini tamamlarken bir yandan da Amazon firmasında dağıtım partneri olarak çalışıyor. Eğitimini tamamlayıp deneyimlerini arttırdıktan sonra tekrar spor turizmi alanında çalışmayı hedefliyor.

 

 

Hasan Görkem Kurtoğlu

2018 girişimci mezunumuz Hasan Görkem Kurtoğlu henüz ABU Turizm İşletmeciliği lisans eğitiminin son dönemindeyken Kalkan Park Hotel adıyla kendi otelini işletmeye başladı. Üniversite yıllarında yaz stajlarında Vogue Otel Kemer Resepsiyon departmanında ve Amerika’da Hilton Hotel Rapid City’de hem kat hizmetleri hem resepsiyon departmanlarında ve Kervansaray bodrum ön büro müdür yardımcısı olarak deneyim kazanan Hasan, Kalkan Park Hotel, Kaş’ta kendi otelini işletiyor. Mezunumuzun otelinde en kısa zamanda konaklamak ve başarılarını kutlamak üzere.

 

Övünç Özen

2020 Antalya Bilim Üniveristesi Turizm İşletmeciliği mezunumuz Övünç Özen mezuniyette çalışmaya başladığı  Gloria Verde Resort’ta başladığı Ön Büro deneyimi ve Gloria Golf Club & Gloria Sports Arena deneyiminin ardından Gloria Hotels night auditor olarak atanmıştır. 2. Sınıf yaz syajını Titanic Hotels Lara’da F&B departmanında, 3. Sınıf yaz stajını Hilton Clearwater Florida Amerika’da yapan Övünç, 2020 bahar döneminde Rixos Downtown Ön Büro Gölge Yönetici olarak deneyim kazandı. Mezunumuzu kutluyor, başarılarının artarak devam edeceğine inanıyoruz.

 

 

 

Enes Şahin

2020 yılı ABU Turizm İşletmeciliği mezunumuz Enes Şahin, TUI Russia & CIS Product and Yield departmanından, Ticketing bölümüne atandı. 2017 yazında Delux Sueno Hotel resepsiyon, 2018 yazında AKKA Antedon Otel muhasebe, 2019 yazında Anex Tour Tur Operasyon deneyimlerinin üzerine 2020 bahar döneminde Anex Tour Global Operasyon Gölge Yöneticisi olarak deneyim kazanmıştı. Mezunumuzu kutluyor, başarılarının artarak devam edeceğine inanıyoruz.

 

Tolgahan Targıt

Turizm İşletmeciliği  anadal ve Uluslararası İlişkiler yandal programlarından 2020 yılınd amezun olan Tolgahat Targıt, Akra Hotel Misafir Deneyimleri Departmanında görev yapıyor. Her yaz fakrlı iş deneyimleri kazanan Tolgahan, 2015'te Cesars Temple De Luxe'de Mini ve Teen Club (Çocuk Eğlence Departmanı) Sorumlu Animatör olarak ;  2016'da Alva Donna Beach Resort Comfort Side'de Mini Club Şefi olarak ;  2017'de Side Sun Palace'da Eğlence Departmanı Ekip Lideri olarak ; 2018’de  Robinson Çamyuva - Misafir Ilişkileri Temsilcisi olarak ve 2019 yazında Robinson Çamyuva - Misafir Ilişkileri Temsilcisi & Sosyal Medya Temsilcisi olarka deneyim kazandı. 2020 Bahar döneminde Gölge Yönetici Programımı Robinson Çamyuva'da Ön Büro Müdürü , Misafir İlişkileri Müdürü, Sosyal Medya Sorumlusu ve Genel Müdürü gölgesi olarak deneyim kazandı. Mezunumuzu kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz.

 

Şeyma Süleymanoğlu

2021 Turizm İşletmeciliği Ana Dal ve İşletme Çift Ana dal programları mezunumuz Şeyma Süleymanoğlu,  Melino Travel & Event şirketinde Muhasebe Yetkilisi olarak göreve başladı. Birinci yaz stajını Rixos Downtown Antalya İnsan Kaynakları departmanında, ikinci yaz stajını Paloma Hotels Merkez Ofis İnsan Kaynakları departmanında yapan Şeyma 2021 Bahar döneminde Barut Horspitality Management İnsan Kıymetleri direktörlüğünde Gölge Yönetici olarak deneyim kazandı. 2018 güz döneminde Almanya’nın Berlin kentine HWTK - University of Applied Sciences üniversiteinin İşletme bölümüne Erasmus Öğrencisi olarka giderek Türkiye iş, yaşam, eğitim deneyimlerine ilaveten yurt dışı yaşam ve eğitim deneyimi kazanan Şeyma, 2019/20 eğitim öğretim döneminde Antalya Bilim Üniversitesi Turizm Fakültesinde asistan öğrenci olarak çalıştı. Mezunumuzu kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

 

 

 

Sebahat Yaraçcı

Turizm İşletmeciliği anadal, Uluslararası İlişkiler çift anadal programlarından 2022 Ocak ayında mezun olacak olan Sebahat 1. stajını Güral Premier Belek Oteli - Misafir ilişkileri Departmanında, 2. Stajını TUI Sensatori Resort Barut Sorgun Otel - Ön büro Departmanı olarak yaptı. 2019/20 eğitim öğretim yılı güz ve bahar dönemlerinde Turizm Fakültesi asistan öğrenci olarka çalışan Sebahat, 2021 Bahar döneminde TUI Rusya Tur Operatörü ve Incoming Acentası rezervasyon departmanında Gölge Yönetici olarak deneyim kazandı.  Zorunlu  stajların sağladığı deneyimlerin üzerine şimdi T.C Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği Programı çerçevesinde T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı,  Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - Tanıtma Şube Müdürlüğü stajyer pozisyonunda çalışıyor. Mezun adayımızın başarılarının artarak devam etmesini diliyor, kendisini kutluyoruz.

 

 

Şerife Özyürek

Ben 2018 yılı Turizm İşletmeciliği mezunlarından Şerife Özyürek.  Verdiği eğitimlerle evrensel bir değer yaratan Antalya Bilim Üniversitesi ile birlikte Dubai’de ve Türkiye’de zincir otellerde staj yapma ve çalışma imkanı elde ederek kendimi birçok alanda geliştirdim. Şu anda Yeşilay Danışmanlık Merkezinde Halkla İlişkiler Uzmanı olarak görev yapmaya devam ederken bir taraftan da kendimi akademik alanda da geliştirmek amacıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İşletme alanında Yüksek Lisans yapıyorum ve Sosyal Medyanın Kripto Para Birimlerine olan etkisine yönelik bir tez üzerinde çalışıyorum.

 

 

 

Binnur Osmancıoğlu

2013 yılında %100 burs ile okumaya hak kazandığım ABU Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü, iş hayatımın tüm süreçlerinde bana çok büyük katkı sağladı. Okul hayatım sürerken hocalarımın sağladığı bağlantılar sayesinde Aska Hotels ve Prince Group bünyesinde staj yapma imkanı buldum. 2017 yılında Work and Travel programı ile Kohler Company bünyesinde staj yaptım. 2018 Mayıs ayından bugüne Türkiye’nin en büyük Incoming Acentalarından biri olan Meeting Point Turkey’de  Kontrat Uzmanı olarak çalışmaktayım.