Üniversitemize yerleşen tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Kesin kayıtlar her fakülte için aşağıda belirtilen tarihlerde, 09:00-17:30 saatleri arasında Antalya Bilim Üniversitesi Merkez Kampüsü Döşemealtı / Antalya adresinde yapılacaktır.

Kayıt Tarihleri:

 

19 Ağustos 2019 Pazartesi İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 
20 Ağustos 2019 Salı GÜZEL SANATLAR ve MİMARLIK FAKÜLTESİ
21 Ağustos 2019 Çarşamba HUKUK FAKÜLTESİ
22 Ağustos 2019 Perşembe MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
23 Ağustos 2019 Cuma TURİZM FAKÜLTESİ

 

Önlisans kayıtları 19-23 Ağustos tarihleri arasında hergün alınacaktır.

 

Kayıt tarihleri arasında her gün  10:00, 11:00, 12:00, 13:30 ve 15:30’da “İNGİLİZCE DÜZEY BELİRLEME SINAVLARI”  yapılacaktır!!!
 

Kayıt ile ilgili önemli hatırlatmalar ve kayıt için gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır. Herhangi bir aksaklık yaşamamanız için lütfen bu hususları dikkatlice okuyunuz .
 

Kayıt için Gerekli Belgeler:
1. Lise diplomasının aslı ya da yeni tarihli geçici mezuniyet belgesi*
2. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi (Aslı kayıt sırasında aday tarafından ibraz edilecektir.)
3. 2019-YKS Sonuç Belgesi
4. 3 adet 4,5x6 cm ebatında vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içerisinde, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalı, polaroid ve fotokopi resim olmamalıdır. Her fotoğrafın arkasına ad ve soyad yazılmalıdır)
5. Öğrenim ücretinin ödendiğine dair belge

6. 1996 yılı ve öncesi (1995,1994,...) doğumlu olan erkek öğrenciler için askerlik şubelerinden alınacak “Bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına” dair belge. Askerlik görevini ifa etmiş olanların terhis belgesi fotokopisini, askerliğe elverişli olmayanların bu durumlarını belirten askerlik şubelerinden alınacak belgelerini getirmeleri gerekmektedir. 
7.İngilizce Dil Yeterliliği olan öğrenciler
Yeterlilik Koşulları" ndaki  sınavlardan birinden belirtilen puanları almış olduğuna dair sınav sonuç belgesi. (Eğer sınav sonuç belgesi yoksa Üniversitemizin düzenleyeceği İngilizce Yeterlilik Sınavı’na girmeniz gerekmektedir.) 
 
*Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.