NEDEN ABÜ?

Ulaşılabilir Öğretim Üyeleri

Öğrencilerimiz “office hours” sayesinde öğretim üyelerine ulaşabilir ve aklına takılan soruları sorabilirler.

Dünya Üniversiteleri İle İşbirliği

Üniversitemiz, yabancı üniversiteler ile işbirliği anlaşmaları ve eğitim ortaklıkları yaparak öğrencilerimize yurtdışı eğitim olanakları sağlamaktadır.

                                                        

                      

 

 

 

İngilizce Dilinde Eğitim

Globalleşen dünyada iyi bir ingilizce bilgisine sahip olmanın öneminin farkında olan üniversitemiz, yabancı uyruklu öğretim üyesi ve uluslararası öğrenci portföyü ile öğrencilerimize uluslararası standartlarda kaliteli bir İngilizce eğitimi sağlamaktadır. Üniversitemizde eğitim dili İngilizcedir. 

Farklı Bir Bölümde Yandal veya Çift Anadal İmkanı

Kendi bölümünde okumaya devam ederken başka bölümden dersler alan bir öğrenci o bölümde "yandal" veya “çift anadal”programını tamamlayabilir.
Bu programlar sayesinde öğrencilerimiz ana programları dışında merak ettikleri alanlarda kendilerini geliştirebilir ve iş imkanlarını arttırabilir.

Küresel Cazibe Merkezi Antalya'da Renkli Bir Sosyal Yaşam

Öğrencilerimizin yaşamın içinde, başarılı, aktif, sosyal, sportif ve sanatsal olarak da donanımlı bir birey olmaları için gerekli imkanları elde edebilecekleri eşsiz bir kent Antalya. Kayak, rafting, scuba diving, yamaç paraşütü, yüzme, tenis, voleybol, futbol, basketbol ve daha fazlası ile sizleri öğrencilik yıllarınızı keyifli bir yaşam tarzına dönüştürmeye davet ediyoruz. 

Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Deneyim Kazanmış Akademisyenler

Ülkemizde ve dünyada akademik çevrelerde söz sahibi olan, başarılı çalışmalarda ve akademik yayınlarda imzaları bulunan isimleri Antalya Bilim Üniversitesi çatısı altında bir araya getirmiş olmak, bizim için büyük bir mutluluk. Kaliteli akademik yayınlarda imzası olan akademik kadrosuyla Antalya Bilim Üniversitesi geleceğiniz için en iyi seçim.

Modern Kampüs

300 bin m² arazi uzerine inşa edilen Antalya Bilim Üniversitesi Kampüsü, Selçuklu mimarisinin en şık unsurlarının, modern binalardaki mimari detaylara yansıtılmasıyla oluşan bir tasarıma sahiptir. Antalya Bilim Üniversitesi kampüsü, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin ihtiyaç duydukları her şeyi sunabilen, rahat, huzurlu ve sosyal bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır.

Uluslararası Öğrenci Portföyü

Dünyadaki pek çok farklı kültür, inanç ve yaşayışın izlerini beraberlerinde şehrimize getiren yabancı uyruklu öğrencilerimiz, Antalya Bilim Üniversitesi'nin öğrenci kontenjanının % 35’ini oluşturur. Türkiye’nin en yüksek yabancı uyruklu öğrenci kontanjanına sahip üniversitemizde farklı kültürden gelen yabancı öğrencilerle birlikte eğitim almak, öğrencilerimizin mesleki ve sosyal hayatlarına farklı bakış açıları kazanmalarını sağlayacaktır.Ayrıca öğrencilerimiz iş hayatına atıldıklarında ve uluslararası piyasalara açıldıklarında dünyanın pek çok ülkesinde iletişime geçebileceği kişiler tanıyor olacaklar.

Her Detayı Düşünülmüş Yaşam Alanları

Kampüs içinde ( Kız öğrenci yurdu)  ve kampüs dışında yer alan (Erkek öğrenci yurdu) yurtlarımız, standart öğrenci yurdu anlayışından uzaklaşarak öğrencilerimize tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde otel konforunda ve ev sıcaklığında hazırlanmıştır.

  • Güvenli, temiz, konforlu ve klimalı odalar
  • Her öğrenciye kendine ait çalışma masası
  • Sınırsız ve ücretsiz internet bağlantısı
  • Birlikte vakit geçirmek ve ziyaretçi ağırlamak için düşünülmüş ortak paylaşım alanları

Başarıya Odaklı Burs Olanakları

Üniversitemiz, öğrencilerimize  LYS ile giren öğrencilerimize tam (%100) veya kısmi burs (%50 ve %25) imkanları sunmaktadır. Bu burslar karşılıksızdır. 

Tam Burs: Öğrenim ücretinin tamamından muafiyet

%50 Burs: Öğrenim ücretinin %50’sinden muafiyet

%25 Burs: Öğrenim ücretinin %25’inden muafiyet

Finansal Destek Olanakları 

*Finansal Destek -LYS Derecesi

Türkiye genelinde LYS’de ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara; 

%100 Öğrenim ücreti indirimi
Eğitimi boyunca aylık 2.150 TL burs 
Bir dönem yurtdışında dil eğitimi
Türkiye genelinde LYS’de ilk 101-500 öğrenci içinde yer alanlara; 

%100 Öğrenim ücreti indirimi
Eğitimi boyunca aylık 1.600TL burs
Bir dönem yurtdışında dil eğitimi
Türkiye genelinde LYS’de ilk 501-1000 öğrenci içinde yer alanlara;

%100 Öğrenim ücreti indirimi
Eğitimi boyunca aylık 1.100TL burs
Türkiye genelinde LYS’de ilk 1001-3000 arası öğrenci içinde yer alanlara; 

%100 Öğrenim ücreti indirimi
Eğitimi boyunca aylık 800TL burs
Türkiye genelinde LYS’de ilk 3001-10000 arası öğrenci içinde yer alanlara; 

Eğitimi boyunca aylık 450TL burs

*Finansal Destek -Konaklama

Türkiye genelinde LYS’de ilk 20000 öğrenci içinde yer alan öğrencilerimize  ücretsiz yurtta konaklama sağlanır.

*Finansal Destek – Uluslararası Sınav Başarısı

Uluslararası sınavlarda ( Abitur, Matura, Maturita, Fransız Bakaloryası) belirlenen başarıyı gösterenlere üniversitemize ilk 5 (beş) tercihleri arasında yerleşmek kaydıyla, ücretli kontenjanlara yerleştirildikleri takdirde öğretim ücreti üzerinden %25 indirim uygulanır.

*Finansal Desteği- Engelli Öğrenci

Üniversitemize yerleşen engelli öğrencilerimiz ÖSYM burs oranı düşüldükten sonra, kalan öğrenim ücreti üzerinden engellilik oranı kadar indirim kazanır.

*Burslarımız 5 yıl boyunca verilir.
*Derecelerde öğrencinin yerleştiği bölümün puan türü baz alınır.

Başarı Bursu

Üniversitemize burs almadan yerleşen fakat ağırlıklı not ortalaması 4.00 üzerinden 3.50 ve üzeri olan öğrenciler içinden belirlenen kontenjan dahilinde öncelik sırasına göre verilen burstur.

Çift Ana Dal ve Yan Dal Bursu

Öğrencilerimizin  tam burslu, indirimli veya ücretli olmasına bakılmaksızın genel not ortalaması 4.00 üzerinden en az 2.60 olan öğrencilerimiz ücretsiz yan dal, en az 2.80 olan öğrencilerimiz ücretsiz çift ana dal yapabilirler.

Şehit Çocukları Bursu

LYS sonucuna göre üniversitemize yerleşen Şehit ve Gazilerin eş ve çocukları %100 burslu olarak öğrenim hakkı elde ederler.

TÜBİTAK veya Ulusal/ Uluslararası Proje Bursları

Üniversitemiz adına TÜBİTAK veya Ulusal/ Uluslararası Projelerde çalışan öğrencilerimiz bilimsel aktivitelere katıldıklarında proje yürütücüsünün teklifi ile belli oranda burs alabilirler.