İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı - Prof. Dr. Necati AĞIRALİOĞLU

Sevgili Öğrenciler,

Öğretim Elemanları ve İdari Personel, Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı olarak, ülkenin en önemli mühendislik fakültelerinden birini yönetmenin itibar ve mutluluğunu yaşıyorum.

Fakültenin ana misyonu, mühendisliğin pek çok alanında, yüksek teknoloji sanayiinde, hem Türkiye’de hem de dünyada öncülük yapacak, küresel gayretlerin başında bulunarak yenilikçi araştırmalar yürütecek mühendisler yetiştirmektir. Fakültenin lisans programlarına, Türkiyenin seçkin sanayilerindeki önemli alanlarda çalışacak, B. Sc. derecesi almak üzere yaklaşık 800 öğrenci katılmış bulunmaktadır. Bu ana programlar; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği'dir.

Yakın gelecekte Fakültemizde başta Makine Mühendisliği olmak üzere yeni programlar da açılacaktır. Bu yeni gelişmeleri ve daha fazlasını Üniversitemizin web sayfasında görebilirsiniz.

Fakültemizin mezunları sanayide, farklı araştırma kurumlarında ve akademik kuruluşlarda başarılı işler yapacaklardır.

Fakültemiz ve onun bölümleri son yıllarda devamlı gelişme göstermektedir ve şu anda yapacak daha çok işimiz vardır. Bugünki en öncelikli görevimiz çalışmalarımızın kalitesini yüksetmek ve fakülte öğrencilerine verilen hizmetleri geliştirmektir. Fakültede, yeni alanlarda araştırma uzmanı olan mükemmel öğretim elemanlarını kadromuza katarak, yeni araştırma alanları ortaya konarak ve bu çalışmalarımızı desteklemek için ek kaynaklar arayarak bütün birimlerimizi ve bölümlerimizi genişletiyoruz.

Hepsi uluslararası seviyede olan bütün mühendislik programlarımızdan özel gurur duyuyoruz.

Kapım, bütün öğretim elemanlarına, idari personele ve öğrencilere daima açıktır. Sizi dinlemekten ve her birinizden bir şeyler öğrenmekten mutlu olacağım. Hepinize semereli çalışmalar, başarılar ve iyi araştırmalar dilerim.

Prof. Dr. Necati AĞIRALİOĞLU

Mühendislik Fakültesi Dekanı