Göktuğ Taş

International Air Travel Index(IATI)-Fraud Analisti 2017   Mezunu

 Akademik kadrosu Türkiye'nin en iyilerinden oluşan bu fakülteden mezun olmak, profesyonel hayatımın en önemli adımlarından biri. Aldığım teorik bilgilerden önce  hem hocalarımdan hem de tanıştığım turizm  profesyonellerinden öğrendiğim önemli bilgiler ve püf noktaları, karşıma çıkan fırsatları değerlendirirken ve kim olduğumu gösterirken her zaman bir adım önde  olmamı sağladı.

                            Seray Öztürk

Akra Hotel -  Misafir İlişkileri – 2017 Mezunu

 Bu üniversitenin turizm fakültesinden mezun olmak bana  henüz sektöre girmeden, sektörde kendi alanlarında duayen olmuş bir çok insanla, henüz öğrenciyken tanışma fırsatı sundu. Uluslararası profiliyle de bana, hiç korkmadan,  dünyanın her yerinde  çalışabileceğim özgüvenini verdi.

                             Aslıhan Arslan

  WOM Deluxe - Rezervasyon Uzmanı – 2017 Mezunu

 ABÜ kesinlikle dünyaya açılan kapı oldu. Yurtdışına çıkmak hayal  iken ilk çalışma deneyimimi  Dubai’de dünya markası zincir bir otelde kazandım. İnanılmaz bir deneyimdi. Bir sonraki stajımı Erasmus+ ile Hırvatistan’da yaptım. Ve mesleki anlamada girişimci, çözüm odaklı geleceğin yöneticileri olarak eğitimler aldık. 5 sene boyunca uluslararası düzeyde eğitim alıp sektöre atıldık ve bu eğitimlerin katkısını yaşadıkça anlıyoruz. Her şey için teşekkürler.

                              Talat Çam

Dubai Ritz Carlton - Restoran Yönetici Adayı –2017 Mezunu

ABU Turizm fakültesinin sağlamış olduğu yurt içi ve yurtdışı imkânlar, özellikle Erasmus+ programı, buna ek olarak Rixos grubuyla var olan işbirliği ve staj imkânları, yüksek İngilizce düzeyi gibi olanaklar, iş hayatımda özellikle lüks otel segmentinde kolay kapılar açarken, pratik anlamda da beni hazır kıldı diyebilirim. Şuanda, hep çalışmak istediğim otel markasında ve istediğim departmanda görev yapmaktayım. Stajlarımı özellikle F&B alanındakileri Marriott grubunun en lüks markalarından olan St. Regis Dubai ve Erasmus+ kapsamında St. Regis Florence Michelin Star’da yaptıktan sonra şu an olduğum pozisyonda yeterince deneyime ve bilgiye sahip olduğu düşünmekteyim. Aynı zamanda okulun vermiş olduğu teorik altyapı ve sektörel karakter özellikleri işimi daha da kolaylaştırdı. Başarınız gün sonunda neyi ne kadar çok istediğinize ve ne kadar ileriye gitmek istediğinize bağlı...

                          Luana Nanu

 Florida State University - Research Assistant 2017 Mezunu

Üniversite eğitimimi uluslararası bir ortamda tamamlamak kültürel uyumumu yükseltmeme yardımcı oldu. Bu sayede farklı ülke ve kültürlerden gelen bireylerle rahatça çalışmama katkı sağladı. ABÜ’de tamamladığım lisans eğitimi, şuanda kayıtlı olduğum “Turizm ve Otel İşletmeciliği Liderliği” lisansüstü programına kabul edilmemde oldukça faydalı oldu.

                      Tom Buzadji

   Development Aid - İş Geliştirme Müdürü 2017 Mezunu

Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldum. ABÜ sayesinde çok sayıda insanla tanıştım. Sosyal çevrem, eğitimime başlamadan öncekine göre 300 kat arttı. Farklı kültürlerden insanlarla daha kolay iletişim kurabilir hale geldim. Bunun dışında üniversite hayatım boyunca, turizm sektörü ve otel işletmeciliği hakkında faydalı bilgiler edindim. Teorik bilginin yanında fakültenin bana sağlamış olduğu stajlar sayesinde, kendi yeteneklerimin farkına vardım. Özellikle ABÜ-Turizm Fakültesini tercih ettiğim için gerçekten mutluyum. Tüm hocalarıma ve gelecek olan yeni öğrencilere bol şanslar…

                         Yeldana Balakan

 Rixos Merkez Ofis - Rezervasyon Danışmanı 2018 Mezunu

 

Antalya Bilim Üniversitesi’nin öğrencisi olduğum süreçte zorunlu stajlarımız vardı. Stajlarım, neyi yaptığımda hoşlandığımı ya da neyi daha iyi yapabildiğimi anlamama yardımcı oldu. Ayrıca stajlarımın yapılması, özgeçmişimin daha dolu olmasını sağladı ve daha çabuk iş bulmama katkı sağladı. Üniversitede sürekli farklı etkinliklerin olması ve onlara katılarak kendimi geliştirmem ve daha çok arkadaş edinmem güzel bir fırsattı.

Gökhan KAYA

Meeting Point Turkey -  Operasyon/Transfer Rezervasyon Uzmanı – 2018 Mezunu

ABÜ’den mezun olmanın, özellikle iş hayatına atılmadan önce bana bir çok alanda büyük katkısı oldu. Uluslararası öğrenci profili sayesinde bir çok farklı kültürden insanla tanışma şansım oldu, bu da farklı ülkelerden ve kültürlerden insanlar ile olan ikili ilişkilerimi olumlu yönde etkiled. Yabancı dilde eğitim verilmesinin bir çok meslek dalında avantajı olmasının yanısıra, özellikle turizm alanında bana çok avantaj sağladı. Bunun yanında kendi alanlarında uzman olan akademik kadronun verdiği teorik ve pratik bilgiler ile okulumuza sık sık gelip bize iş hayatı hakkındaki tecrübelerini paylaşan turizm profesyonellerinin sayesinde, bugün bulunduğum konumun çok daha ilerisini hayal edebiliyorum. 

                          Elif Çetin

 Rixos Premium Tekirova - İnsan Kaynakları Yetkilisi 2018 Mezunu

 

Antalya Bilim Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden 2018 yılında mezun oldum. Teori derslerimi her biri alanında uzman ve gelişimimiz için bizi cesaretlendirerek destekleyen hocalarımdan almak bu bölümü severek okumamın en önemli unsuruydu. Okulumun bana sunduğu yaz stajları ve Gölge Yönetici Programı imkanları öğrendiklerimi pratikte uygulayabilmeyi ve sektörün uzman isimleriyle tanışma ve beraber çalışma olanağı verdi. Gölge Yönetici Programını, çalışmak istediğim İnsan Kaynakları departmanında tamamlarken departman hakkında daha çok fikir sahibi oldum ve bu alanda kendimi geliştirmeye karar verdim. Şu anda Rixos Premium Tekirova Hotel İnsan Kaynakları departmanında çalışmaktayım ve okulumun bana kattıkları için kendimi çok şanslı hissediyorum.

                       İrem Karadeniz

 Akra Hotel - Grup Rezervasyon Yetkilisi 2018 Mezunu

Bugün bir Turizm İşletmeciliği bölümü mezunu olarak turizmde ABÜ'yü seçmemin ne kadar doğru bir karar olduğunu sektörün içinde daha iyi gözlemleyebiliyorum. Gerek uygulamalı eğitimleri, gerekse de sektördeki iş birlikleri sayesinde turizm profesyonelleriyle bir araya gelme, seminerlere katılma ve kendimi geliştirme fırsatı yakaladım. Hazırlık sınıfında aldığım yabancı dil eğitimi sayesinde Amerika’da kolayca staj bulma imkanı elde ettim. Değerli akademisyenlerinin mezun olduğumuzda bile bizi düşündüklerini ve yeni fırsatlardan yararlanmamız için iletişimi koparmadıklarını gördüm ve buradan her bir değerli hocama teşekkür etmek isterim. Bana kazandırdığın her şey için teşekkürler ABÜ!

                          Hazal Kanıcı

 Kervansaray Lara Convention Center & Spa -  Satış ve Pazarlama Sorumlusu  2018 Mezunu

 

ABÜ Turizm Fakültesinden mezun olmak teorik bilginin yanında staj imkanlarıyla bir çok noktada avantaj sağladı. Sunduğu imkanlar sayesinde stajlarımı yurtdışında dünya markası Rixos grubu bünyesi altında tamamladım. Bu sayede sektöre başladığım zaman adaptasyon sorunu yaşamadım. Fakültenin sektörel bazda vermiş olduğu üst düzey yabancı dil eğitimi sektöre ilk adımını atanlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca üniversitenin sektörel ilişkilerde profesyonel yöneticilerle tanışma fırsatı sağlaması öncelikle sosyal çevremin gelişmesi ve iş ilişkilerimde kendimi ifade edebilmem adına özgüven sağladı.

                      Sena Altunsoy

Grand Hotel Konya - Rezervasyon Yetkilisi – 2018 Mezunu

 

ABÜ bizi her açıdan geliştirebilmek sektörde başarılı olabilmemizi sağlamak için hepimize birçok fırsat sundu. Yabancı dil eğitiminin yanı sıra yurt dışında staj imkanları bende dahil birçok öğrencinin hayallerini gerçekleştirmesine katkıda bulundu. Bu fırsatları değerlendirebildiğim ve karşılığını alabildiğim için çok mutluyum. Tüm hocalarıma emekleri ve yardımları için tekrardan teşekkür ediyorum ve bu ailenin bir parçası olduğum için çok şanslı hissediyorum.

                          Tuğba Korkmaz

International Air Travel Index (IATI) -  Online Müşteri Temsilcisi (Rezervasyon) – 2018 Mezunu

Antalya Bilim Üniversitesi Turizm Fakültesinden 2018 yılı Haziran ayında mezun oldum ve Temmuz ayında IATI şirketi Konaklama departmanında Online Rezervasyon Uzmanı olarak işe başladım. Kısa surede böyle bir pozisyonda ise başlamam da ABÜ mezunu olmamın, İngilizce eğitim almamın ve Rixos Otellerinde rezervasyon ve satış departmanlarında yapmış olduğum stajların etkisi yadsınamaz. Sektörde kalifiye ve nitelikli çalışan ihtiyacının ve gerekliliğinin giderek arttığı Antalya gibi turizmin başkenti bir şehirde ABÜ Turizm Fakültesi sektörde gerek akademik gerek aktif olarak kariyer planlayan arkadaşlarımız için çok büyük bir şans olmaktadır.