TURİZM FAKÜLTESİ - TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ

Sevgili öğrenciler, Staj eğitimi Turizm ve Otelcilik eğitiminin en önemli bölümüdür. Stajlar sizlerin gelecekte iş hayatına çok hızlı ve doğru şekilde başlamanız için ilk adımdır. Turizm Fakültesi olarak bunun bilinci ile sizlere en iyisine ve uygun olanına ulaşabilmeniz konusunda desteklerimizi sunuyoruz.

Bu çerçevede Antalya Bilim Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde okuyan her öğrencinin 2. sınıf sonu  yaz döneminde  8 hafta ve aynı şekilde 3. sınıf sonunda 8 hafta mesleki eğitim alması sağlanacaktır, böylece toplam 4 aylık sektörde eğitim ve staj yapma imkanı sunulmaktadır.

En önemli amacımız, öğrenci ve sektör arasında kurulması gereken bağın güçlü olması inancı ile, öğrencilerimize Turizmin bir çok alanında staj yapma ve sektörü tanıma imkanı vermektir. Öğrencilerimiz turizmin değişik alanlarında (Oteller (Şehir otelleri, tatil köyleri, resort oteller, temalı oteller) ve Restorantlar) staj yapma imkanı bulacaklardır.

Sektörde eğitim ve Stajı tamamlayan öğrencilerimiz:

  • Teorik olarak öğrenilen bütün bilgilerin uygulama imkanı bulacak,
  • Turizm ve Otelcilik sektöründe tecrübe sahibi olacak,
  • Yabancı dillerini kullanarak geliştirme imkanı bulacaktır.

Turizm Fakültemizin, Turizm sektörünün önde gelen oteller ile yapılan staj antlaşmaları sayesinde, öğrencilerimiz staj yeri bulma konusunda hiçbir zorluk çekmeyeceklerdir.

Öğrenciler staj süresi boyunca sigortalı çalışacaklardır.

Ayrıca uluslararası staj imkanına da sahip olacak olan öğrencilerimiz, stajlarını başka ülkelerde yapmak istedikleri takdirde bu imkanada sahip olacaklardır.


Turizm Fakültesi Dekanlığı

Antalya Bilim Üniversitesi