Üniversitemiz Antalya Bilim Üniversitesi ve Ankutsan İşbirliği

Tamamen yerli sermayeli Ankutsan ile üniversitemiz Antalya Bilim Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

ANKUTSAN A.Ş Ar-Ge Merkezinde düzenlenen protokol imza törenine Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Kandur, şirket kurucu ortakları Rüstem Kesgi ve Mustafa Çakal Ankutsan A.Ş Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Talat Çiftçi ve Ar-Ge ekibi katıldı.

Üniversite-Sanayi işbirliğinin bu protokolle her sektörde olduğu gibi kağıt ve ambalaj sektöründe de gelişme göstereceğinden umutlu olduklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Yüksek yaptığı konuşmada, üniversite-sanayi işbirliklerinin önemine dikkati çekti. Antalya Bilim Üniversitesi olarak Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmelerin yanında olduklarını vurguladı. Prof. Dr. İsmail Yüksek “Ankutsan ile yapılan bu anlaşma ile birlikte büyük bir ortaklık gerçekleştireceğiz. Uzun yıllardır kazandığımız tecrübeyi Antalya’ya ve sanayimize aktarmak istiyoruz. Bizler ilk olarak sanayide tecrübe ve bilgiyi aktaracak akademisyenler yetiştirerek başlayacağız” şeklinde konuştu.

Ankutsan A.Ş Kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rüstem Kesgi imza töreninde yaptığı konuşmada, sektörde ilk kez devlet destekli Ar-Ge Merkezi izni alan Ankutsan’ın söz konusu akademik işbirliği ile üniversitenin teorik bilgilerini sanayide uygulayacaklarını söyledi. Rüstem Kesgi, ulusal ve uluslararası projelerin gerçekleştirilmesi, teorik bilgi ile sanayi uygulamalarının paylaşılması, yeni ürün veya metot patenti alınması ile sempozyum, kongre ve seminerlere katılım konularında üniversiteden destek alacaklarını kaydetti.