Mimarlık  Bölümü Yapex Etkinlikleri

Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü 26. Yapex Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı’na hem ziyaretçi hem de atölye çalışmaları ile katıldı.

Dört gün süren fuarın ilk gün 4. Sınıf öğrencileri ARC 461 Koruma ve Restorasyon Projesi dersi kapsamında, Dr. Öğr. Üyesi A. Esin Kuleli ile birlikte fuar alanını ziyaret etti. Sektörün önde gelen firmalarından ve fuara katılan yerel yönetim yetkililerinden kültürel mirasın korunması hakkında bilgiler alan öğrenciler, Tarihi Kentler Birliği’nin ödüllü çalışmalarının yer aldığı sergiyi ziyaret etti.

Antalya Mimarlar Odası işbirliği ile “Dönüşüm” konulu atölye çalışmasında öğrencilerden Patara Antik Kenti Meclis Binası üzerine bir üst örtü tasarımı yapmaları istendi. Öğrencilerin yaptığı çalışmalar Akseki Belediyesi Plan Proje Müdürü Mimar Hakime Yılmaz, Antalya Mimarlar Odası Sekreter Üyesi Mimar Funda Alyanak Kaya, Dr. Öğr. Üyesi Esin Kuleli ve Mimarlık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hülya Aybek’in yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi.

Çalışmalarda yer alan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.